Mevsimsel duygu bozukluğu yemek yemeği etkiliyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kış aylarında şeker ve tatlı tüketiminin fazla olmasına dikkat çeken Wellbeing ve Wellaging uzmanı Şef Pelin Bozkurt Bilgiç bazı açıklamalarda bulundu. Şeker ve tatlı özellikle kış mevsiminde canımızın çektiği ve..

Kış aylarında şeker ve tatlı tüketiminin fazla olmasına dikkat çeken Wellbeing ve Wellaging uzmanı Şef Pelin Bozkurt Bilgiç bazı açıklamalarda bulundu.

Şeker ve tatlı özellikle kış mevsiminde canımızın çektiği ve yedikten sonra da sürekli canımızın çektiği besinlerden olabiliyor. “Güzel Yaşa Güzel Yaş Al” sloganıyla önce kendi hayatını sonra da çevresindeki hayatları bilgisiyle ve tecrübesiyle aydınlatan Wellbeing ve Wellaging uzmanı  Şef Pelin Bozkurt Bilgiç bu konuda dosya hazırladı. 

Hazırladığı dosyasında ‘mevsimsel duygu bozukluğu’ yaşayan insanların kışın karbonhidrat yediğinde canlandığını dile getiren Bilgiç “Doyurucu öğünler yiyin. Bu sizi acıktığınızda şekerli atıştırmalıklara uzanmanızı engeller. Bol su için: Kışın susuz hissetmeyebilirsiniz, ancak soğuk kış aylarında bile her gün en az 2 litre su için. Vücudunuz enerji için glikojen olarak da bilinen depolanmış şekeri kullanır. Vücudunuzda sıvı / su eksik olduğunda, bu glikojeni parçalaması da zorlaştırır” dedi. 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir