Denizli Pamukkale’nin taekwondoda başarısı gururlandırdı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Denizli’de Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, geçtiğimiz günlerde 8. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası’nda 44 kilogramda şampiyon olan Pamukkale Belediyesporlu Ceyda Gencer’i ağırladı.

DENİZLİ (İGFA)- Pamukkale Belediyespor Kulübü’nde geçtiğimiz yıl aktif hale getirilen Taekwondo branşı sporcularından Ceyda Gencer, 10-16 Mart 2021 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen 8’inci Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası’nda mücadele etmişti.

46 ülkeden 1500 sporcunun yer aldığı turnuvada 44 kilogramda yer alan Ceyda Gencer tüm rakiplerini geride bırakarak altın madalya almaya kazandı. Pamukkale Belediyespor kulübünde spor yaşamını sürdüren Gencer ve antrenörü Abdullah Çırak, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’yi makamında ziyaret etti. Ziyarette Pamukkale Belediyespor Başkanı Birol Konak, Başkan Yardımcısı Ayhan Soyfidan ve yönetim kurulu üyesi Akın Çelik de yer aldı.

 GENCER VE ÇIRAK’TAN TEŞEKKÜR

 Pamukkale Belediyespor Kulübü Taekwondo Takımı sporcularından uluslararası şampiyon Ceyda Gencer, 5 senedir tekvando sporuyla uğraştığını ve 2021 yılında yapılan 8’inci uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası’nda 44 kiloda şampiyon olduğunu belirtti. “Kulübüm Pamukkale Belediyespor adına katıldığımız turnuvada kazandığım şampiyonluktan dolayı mutluyum” diyen başarılı sporcu Ceyda Gencer, “Hedefim Dünya Şampiyonu olmak. Daha sonrasında olimpiyat şampiyonu da olmak istiyorum. Ülkem adına en iyi başarıları elde etmek istiyorum” dedi. Antrenör Abdullah Çırak ise, desteklerinden ötürür Pamukkale Belediye Başkanımız Sayın Avni Örki’ye çok teşekkür etti.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Denizli’nin ve ülkenin gururu Ceyda Gencer’i mutluluğu yaşattıklarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bu başarıyı daha büyük başarıların habercisi olarak görüyorum. Hedefimiz, sporu gençlerimiz aracılığıyla yaygınlaştırarak bu tür başarıların elde edilmesini sağlamak” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adıyamanla ilgili haberleri bildirim olarak almak ister misin?
Dismiss
Allow Notifications