Sakarya’da ‘Ada Hikayeleri’ne son başvuru 31 Mart

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sakarya İl Kültür Turizm Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen 1. Ulusal Sait Faik Abasıyanık Hikâye Yarışması’na başvurular 31 Mart’ta sona eriyor.

SAKARYA (İGFA)- Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya İl Kültür Turizm Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen 1. Ulusal Sait Faik Abasıyanık Hikâye Yarışması’na katılımlar 31 Mart Çarşamba günü sona erecek.
1906 yılında Adapazarı’nda doğan Türk edebiyatının önemli isimlerinden Sait Faik Abasıyanık’ı genç nesillerle tanıştırmayı hedefleyen ‘Ada Hikâyeleri’ konulu hikâye yarışmasıyla ilgili katılımcılar detaylı bilgilere www.sakarya.bel.tr adresinden ulaşabilirler.
Yurt içi ve yurt dışından 16 yaş üzeri herkesin katılabileceği yarışmanın seçici kurulunda ise Prof. Dr. Yılmaz Daşcıoğlu, Doç. Dr. Gülsemin Hazer, Yazar Ali Ural, Yazar Ercan Yılmaz ve Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Resul Narin yer alıyor.
7 Mayıs’ta belediyenin internet sitesi üzerinden ilan edilecek yarışmanın sonuçları ardından, ödül törenin ise 11 Mayıs’ta gerçekleştirileceği öğrenildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir