Mardin’deki otopark sorununa ‘yer altı katlı park’ projesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mardin Büyükşehir Belediyesi, şehirdeki otopark sorununu ortadan kaldırmak için merkez Artuklu ilçesine 2 katlı 500 araçlık yeraltı otoparkı yapıyor.

MARDİN (İGFA) – Son yıllarda hem Mardin’den, hem de komşu illerden göç almasının yanında şehrin turizm yapısının da yüksek olmasından dolayı otopark sorunu ön plana çıkmaya başladı.  Bu sorunu dikkate alan Mardin Büyükşehir Belediyesi, merkez Artuklu ilçesine iki katlı 500 araçlık yeraltı otoparkı yapımı için kolları sıvadı.

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın talimatları doğrultusunda, çalışmalara hız veren Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, Valilik arkasında bulunan ve atıl durumdaki 7 bin 500 metrekare alana katlı yeraltı otoparkı yapımını projelendirdi. Otopark üzerinde vatandaşların dinlenebileceği, rahat nefes alabileceği ve çocukların da oynayabileceği oyun ve yeşil alanların bulunacağı kaydedilen projenin Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin öz kaynakları ile yapılacağı ve çalışmalarına kısa zamanda başlanacağı öğrenildi.

Hatırlanacağı gibi, tarihi Mardin’de otopark sorunu ortadan kaldırmak için başlatılan Birinci Cadde’nin Yayalaştırma Projesi kapsamında Cumhuriyet Meydanı Kapalı Otopark Projesi’ni tamamlanarak hizmete açılmıştı. Tarihi Mardin’in girişinde yapılan Diyarbakır Kapı Otopark Projesi ise hızla devam ediyor.     

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adıyamanla ilgili haberleri bildirim olarak almak ister misin?
Dismiss
Allow Notifications