Denizli Çivril’de Tokça ve Bayat mahallelerine yeni su kaynağı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Denizli’nin Çivril ilçesinde Tokça ve Bayat mahallelerine 25 litre/sn debili yeni içme suyu kaynağı kazandıran DESKİ, suyun yaşamın kaynağı olduğu bilinciyle 1 damlanın dahi kaybolmasına tahammülü olmadıklarını söyledi.

DENİZLİ (İGFA) – Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, içme suyu kaynaklarının debisinin azalmasına karşı aldığı önlemler kapsamında Çivril ilçesinin Tokça ve Bayat mahallelerinde sondaj çalışması başlattı. Bir süre önce başlatılan sondaj çalışmasında Bayat Mahallesi’nde saniyede 25 litre debiye sahip yeni bir içme suyu kaynağına ulaştı. Açılan içme suyu sondaj kuyusundan alınan su numunesinin İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmeliğe göre analizlerinin yapılmasının ardından, bölgeye 1 adet elektrik trafosu, 1 adet içme suyu dalgıç pompa, 4 bin  metre içme suyu iletim hattı döşeme çalışmalarına başlandı.

 “Suyumuzun 1 damlasının dahi kaybolmasına tahammülümüz yok”

 Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, su olmadan hayatın sürmesinin mümkün olmayacağını vurgulayarak, “Su, yaşamın kaynağıdır” dedi. Büyükşehir DESKİ ile beraber il genelinde yürüttükleri su yönetimini teknik, ekolojik, ekonomik ve toplumsal boyutlarıyla ele aldıklarını ifade eden Başkan Zolan, “Suyumuzun 1 damlasının dahi kaybolmasına tahammülümüz yok. Gelecek nesillerimize altyapısı tamamlanmış, daha yaşanabilir bir Denizli bırakmak için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir