TUTDER Adıyaman’daki Koronavirüs Vaka Sayılarındaki Artışa Dikkat Çekti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Üyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında Adıyaman’daki koronavirüs vaka sayılarında büyük bir artış yaşandığını ifade ederek, “Vaka sayılarında yaşanan artışın temel sebebi Adıyaman’daki sağlık tesislerinin eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Vaka sayılarında yaşananartışlardan dolayı vatandaşlarımız büyük tedirginlik yaşamaktadır.” dedi.

 

“AK PARTİ KONGRELERİ SİZİ YANILTMASIN, KORONAVİRÜS ARAMIZDA DOLAŞMAYA DEVAM EDİYOR”

 

Koronavirüs vaka sayılarında artış yaşanan mahallelere geçmiş olsun dileklerini ileten Tutdere, “Son on günde 476 adres karantinaya alınmıştır. Adıyaman Merkeze bağlı Ağikan, Yenigüven ve Zey Köyleriyle Yaylakonak Beldesinin Merkez ve Karaçalı mahallelerinde bulunan okullarda yüz yüze eğitime karantina süresince ara verildiği açıklandı. Karantina altına alınan adreslerle, Yaylakonak Merkez Mahallesi ve Karaçalı Mahallesi’nde karantina tedbirleri uygulanan adreslerde yaşayan tüm yurttaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, acil şifalar diliyorum.” dedi.

Adıyamanlıları koronavirüse karşı tedbirli davranmalarıkonusunda uyaran Tutdere, “Ak Parti’nin kongreleri sizi yanıltmasın, koronavirüs sokakta, caddede, pazarda her yerde aramızda dolaşmaya devam ediyor. Bu nedenle, tedbirlere uyalım.” dedi.

 

150 YATAKLI DEVLET HASTANESİNİN İNŞAATINA BİR AN ÖNCE BAŞLAYIN

 

Adıyaman’daki sağlık altyapısı eksikliklerinin bir an önce giderilmesi hususunda Sağlık Bakanlığına çağrıda bulunan Milletvekili Tutdere, Adıyaman’daki 150 yataklı devlet hastanesi başta olmak üzere, ilimizdeki sağlık tesisi ve sağlık altyapısı eksikliklerini bir an evvel giderin.ifadelerini kullanarak Sağlık Bakanlığı’nın Adıyaman 150 Yataklı DevletHastanesinin inşaatına bir an önce başlanılması gerektiğinin altını çizdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir