Pamukkale’nin üst yapısı için çifte protokol

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Denizli’de Pamukkale Belediyesi, on binlerce vatandaşın yaşadığı Aktepe ve Karşıyaka mahallelerinin üst yapı protokollerini imzaladı.

DENİZLİ (İGFA)- Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin alt yapı çalışmalarını tamamladığı Fatih ve Deliktaş mahallelerinde üst yapı çalışmaları Pamukkale Belediyesi tarafından gerçekleştiriliyor.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Aktepe mahallesi üt yapı çalışması için Amiroğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Amiroğlu ile Karşıyaka mahallesi için de Akça Şirketler Grubu adına Proje Sorumlusu Mustafa Akça ve Serkan Akça’nın katılımı ile protokol imzaladı.

Vatandaşlara en iyi hizmeti sunmak için gece gündüz çalıştıklarını ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Aktepe ve Karşıyaka mahallelerimizde yaklaşık 200 sokakta, 55 kilometrelik bir uzunluğa sahip alanda üst yapı çalışması gerçekleştireceğiz. Bu kapsamda 500 bin metrekare toplam imalat yapılacak. Bu iki mahallemizde on binlerce nüfusa, binlerce aileye hizmet götürmüş olacağız. İki mahallemizin üst yapı ihaleleri ilimizin iki firması tarafından alınarak vatandaşlarımıza hizmet götürülecek” dedi.

Hedeflerinin 1 yıl gibi bir süre içerisinde tüm sokakları, bütün evlerin önlerini dünya standartlarının üzerinde bir üst yapıya kavuşturmak olduğunu belirten Başkan Örki, “Bu mahallelerimizi dünya markası olan Pamukkale’mize yakışır bir hale getireceğiz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın destekleri ve İlbank garantörlüğünde yapılacak olan çalışmanın yaklaşık maliyeti 50 Milyon TL olacak” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adıyamanla ilgili haberleri bildirim olarak almak ister misin?
Dismiss
Allow Notifications