Pandemide e-imza kullanımı arttı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2020 yılının dördüncü çeyreğine ilişkin Pazar Verileri Raporu’nu yayımlayan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, pandemi döneminde e-imza ve mobil imza kullanımının arttığını belirledi.

BURSA (İGFA) – Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından açıklanan 2020 yılı dördüncü çeyrek verilerine göre, e-imza sayısı 4 milyon 710 bini, mobil imza sayısı ise 687 bini aştı. Aralık 2020 sonu itibariyle 5 milyon 397 bin 418 elektronik sertifika oluşturuldu. Pazar Verileri Raporu’na göre üretilen e-imza sayısının 4 milyon 710 bin 319’a yükseldiği, mobil imza sayısı ise 687 bin 99’a ulaştığı kaydedildi. 

YÜZDE 75 TASARRUF

İmza süreçlerini zamandan ve mekândan bağımsız hale getiren e-imzanın, yıllık maliyette yüzde 75 tasarruf olanağı sağladığı belirlendi. 2003 yılında kurulan Türkiye’nin ilk elektronik sertifika ve mobil imza hizmet sağlayıcısı olan E-GÜVEN’in pandemi döneminde yenilikçi ürünlerle uzaktan çalışmayı kolaylaştırdığına dikkati çekildi. Ekolojik ayak izini azaltıp WWF-Türkiye kriterlerine uyum sağlayan ve bu süreç içerisinde ‘Yeşil Ofis’ diploması alan E-GÜVEN, haftalar süren imzalama işlemlerini dakikalara indiren e-imza çözümleri sayesinde iş sürekliliği, hızlı ve güvenli işlem yapma konforu sunmaya devam ediyor.  

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adıyamanla ilgili haberleri bildirim olarak almak ister misin?
Dismiss
Allow Notifications