Kocaeli Körfez’den Sülfürik Asit Tesisi’ne olumsuz görüş

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde kurulması planlanan Sülfürik Asit Tesisi ile ilgili konuşan Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, “Bizim görüşümüz olumsuz” dedi.

Ufuk BAĞAN (HÜR KOCAELİ)
Kocaeli’nin Körfez ilçesinde kurulması planlanan Sülfürik Asit Üretim Tesisi ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapan Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt,  tesis ile ilgili; bazı meclis üyelerinin hem basını hem de kamuoyunu yanlış bilgilendirerek adeta itibar suikastı yapmaya çalıştığını belirtti.  Başkan Söğüt, ÇED sürecinin tek karar vericisinin Körfez Belediyesi olmadığını belirterek, Çevre Bakanlığı, DSİ, Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz gibi diğer kurumların da olduğunu söyledi.

ONAY VERİLMEDİ

Başkan Söğüt; kamuoyunda Körfez Belediyesi onay verdi, yapılacak gibi bir algı oluşturmak istendiğini de söyledi. Kendi sorumlulukları kapsamında raporu değerlendirdiklerini kaydeden Söğüt, “Net bir şekilde ifade edeyim. Bizim görüşümüz olumsuz. Böyle bir tesisin yapılması ile alakalı Körfez Belediyesi olarak uygun görüş vermedik” diye konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir