Kılıçdaroğlu: “13. Cumhurbaşkanı ‘Millet’in adayı olacak”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 13. Cumhurbaşkanı’nın Millet İttifakı’nın adayı olacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, iktidara geldiklerinde yapacaklarını 7 maddede özetledi. ANKARA (İGFA) – CHP..

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 13. Cumhurbaşkanı’nın Millet İttifakı’nın adayı olacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, iktidara geldiklerinde yapacaklarını 7 maddede özetledi.

ANKARA (İGFA) – CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kabine Toplantısı’nın ardından açıkladığı ‘yeni ekonomi düzenlemesi’ni eleştirdi. “Hazine’de olmayan bir parayla garanti verdiler” diyen Kılıçdaroğlu, “Dün yaptıkları buydu. Gizli faizin dik alasını uyguladılar” dedi.

Edirne’yi ve Kars’ı korumak neyse Türk Lirası’nın itibarını da korumak aynı şey olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, ülkedeki ekonomik kriz ve devlet kadrolarındaki liyakatsızlığa dikkati çekti. “Devlette adaleti ve liyakati yok ettiyseniz zaten devleti yönetemez, güven sağlayamazsınız” diyen Kılıçdaroğlu, “AK Partili kardeşlerim, MHP’li kardeşlerim; bu söylediklerimde bir yanlışlık, kusur varsa söyleyebilirsiniz. Şu kürsüde her zaman doğruları dile getirmeye çalıştım. Doğrulardan korkmaması lazım devletin. Devlet liyakatle yönetilir dedik, akrabayı taallukat ile değil. Devlet bir kişinin malı, şirketi değildir” diye konuştu.

Kayseri’de hafta sonu gerçekleşen belediye başkanları ile toplantıyı anımsatan Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarının baskılara rağmen tarih yazdığını söyledi.

“TAHAMMÜLÜMÜZ KALMADI”

Sandığı getirmeleri için her çabayı göstereceklerinin altını çizen Kılıçdaroğlu, “Bu milletin ezilmesine tahammül edemiyoruz. Yağmur gibi zamlara tahammül edemiyoruz. Alın teri dökenin önünü görememesine tahammül edemiyoruz. Bunu anlattığım zaman ‘siz ne yapacaksınız’ sorusu geliyor. Milletin takdiri, Allah’ın izni ile iktidar olduğumuzda, ilk yapacağımız iş; 13. Cumhurbaşkanımız Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı olacak” dedi.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının 13. Cumhurbaşkanı olacağını kaydeden Kılıçdaroğlu, iktidara geldiklerinde hayata geçirecekleri ilk uygulamaları da 7 madde halinde anlattı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir