Gaziantep’te gençler spor kültürüne ‘Ulaş’acak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gaziantep’te Şahinbey ilçesine bağlı Ulaş Mahallesi’nde gençlerin ve çocukların spor kültürünü güçlendirmek amacıyla “Ulaş Spor Salonu” hizmete açıldı.

GAZİANTEP (İGFA)- Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin Şahinbey ilçesine bağlı Ulaş Mahallesi’nde “Ulaş Spor Salonu” düzenlenen törenle hizmete açıldı. Çocukların ve gençlerin renkli gösterilerine sahne olurken tesiste Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve protokol üyeleri de basketbol oynadı. Ulaş Spor Salonu’nda spor yapmak isteyen vatandaşlara karate, tekvando, satranç, basketbol ve voleybol branşlarında eğitim verilecek.

ÇOCUKLARIMIZ ZAFERDEN ZAFERE KOŞACAK

Törende konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bu konuda Trabzon ve Ankara’da yapılan modellere baktıklarını belirterek, “Çocuklarımızın taramalarını yaparak aileleri bilinçlendirerek onları yönlendiriyoruz. 33 tesisle olağanüstü bir yatırım yaptık. ‘Yüzme bilmeyen kalmasın’ dedik. Bu çocuklar ellerinde al yıldızlı bayrağı taşıyarak İstiklal Marşımızı okutarak zaferden zafere koşacak” diye konuştu.

Gaziantep Valisi Davut Gül, güzel bir etkinlik için bir arada olduklarını hatırlatarak, son iki yılda 33 tesisin Gençlik Spor Bakanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı gayretleriyle yapıldığını anımsattı. Vali Gül, Gaziantep Modeli ile bir milyon genç var kiminle konuşsak zararlı alışkanlıklar gibi bu sorunları aşacağımıza inandığını söyledi. 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.