Malatya’da inşaat müteahhitleri seçimini yaptı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneği (MİMDER) 4. Olağan Kongresi yapıldı. Tek liste ile seçime katılan Mehmet Bülbüloğlu yeni dönem başkanı oldu.

MALATYA (İGFA)- Pandemi nedeniyle ertelenen MİMDER 4. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Yapılan kongrede tek liste ile seçime giren Mehmet Bülbüloğlu, 4. Dönem MİMDER başkanlığı görevine geldi.
Kongreye katılan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, MİM-DER kurulurken, müteahhit firmaların belediyeden, belediyelerinde müteahhit firmalardan beklentileri noktasında sürekli yakın istişarelerde bulunduklarını ifade etti. Başkan Gürkan, yapılan istişareler ve ortak akılla birlikte güzel çalışmaların yapıldığını ve yapılmaya devam ettiğini belirtti. Yasal mevzuat ile belirlenen kriterlere dikkat edilmesi gerektiğine işaret eden Başkan Gürkan, “Müteahhitlerimize şunu ifade etmek istiyorum. Bir kere yaptığımız işi doğru yapacağız, samimi yapacağız. 24 Ocak depreminde Malatya’nın yapı stokları belediyemiz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından bütün Malatya’nın taraması yapıldı. Hasar durumuna göre tespitler yapıldı. Bununla birlikte bir alt merkez diye tabir ettiğimiz Gelincik Tepesini alt merkez oluşması noktasında hep birlikte bir çalışma yaptık ve o bölgenin şuanda yol çalışması Büyükşehir Belediyemiz tarafından kamulaştırmalarıyla birlikte yapılıyor. İnşallah Haziran veya Temmuz ayı itibariyle yol aksı tamamlanacak ve o bölge Malatya’mıza bir alt merkez olarak kazandırılmış olacak. Müteahhitlerimizin kongresinde bulunmaktan dolayı onur duyduğumu belirtmek istiyorum. MİMDER’in kongresinin üyelerine Malatya’mıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, deprem bölgesinde olan Türkiye ve Malatya’da her yıl en az 300 bin binanın yenilenmesinin önemli olduğuna dikkat çekti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adıyamanla ilgili haberleri bildirim olarak almak ister misin?
Dismiss
Allow Notifications