Evlenecek çiftlere Ankara’dan mobilya tavsiyesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara Mobilyacılar Odası Başkanı Hüseyin Taklacı, evlilik hazırlığındaki çiftlere mobilya
alışverişi konusunda tavsiyelerde bulundu.

ANKARA (İGFA)- Düğün sezonunun açılmasıyla birlikte hazırlıklara başlayan çiftler, Ankara’nın mobilya cenneti Siteler’in yolunu tuttu. Peki yeni yılın trendleri ne? Mobilya alırken nelere dikkat edilmeli? Alışveriş için minimum bütçe ne kadar olmalı? Soruların cevabını  Ankara Mobilyacılar Odası Başkanı Hüseyin Taklacı verdi. Başkan Taklacı, gençlerin daha modern tarzda mobilya tercih ettiklerini belirterek, 40 yaş üzeri vatandaşların ise rustik, avangart tarzda takımlara yöneldiklerini söyledi.

YENİ EVLENECEKLER İÇİN MİNİMUM 30 BİN LİRA…

Mobilyanın kalitesine bağlı olarak fiyatlarda değişiklik yaşanabileceğinin altını çizen Taklacı,
yeni evlenecek çiftlerin minimum 30 bin lira ile bir evi dizebileceklerini belirtti. El işçiliği olan ürünlerin fiyatlarının daha yüksek olduğunu vurgulayan Taklacı, ”Fabrikasyon ürünler ile el işçiliği olan ürünleri ayırmak lazım. Fabrikasyon binlerce kez aynı ürünü yapar, el işçiliğiyle yapılan ürünler az ürünler ve katma değeri yüksek ürünlerdir. Yeni evlenecek çiftler minimum 30 bin – 40 bin liraya bir evi dizebilirler. Paket kampanyalar daha hesaplı olur. Her bütçeye uygun model ve seçenekler mobilyada bulabilirler” dedi.

METAL SÜSLEMELER ÖNDE

Chester, kapitoneli kotluların hala tercih edildiğini söyleyen Taklacı, bu yıl en çok  metal takımların öne çıktığını dile getirdi. Taklacı, “Gençlerimiz genelde modern tarzda istiyorlar. Bazı kesimlerde avangart tarzı, biraz hareketli ürünlerde tercih hakkını kullanıyor. Rustik tarzında da tercih hakkını kullananlar var. Krem rengi, bakır rengi, varaklı takımlar gibi ürünleri de alanlarımız var. Konsolun altında süsleme sanatı metalden olan takımlar var. Şu anda bunlar biraz önde gidiyor. Genelde insanlar metal takım tercih ediyor. Konsolun altında metal, ünitenin altında metal şeklinde hareketli, gösterişli şeyleri tercih hakkı kullanıyor” diye konuştu. Siteler’de üretilen kalitesi yüksek ve satın alındığında uzun ömürlü kullanılabilecek ürünlerin taşınmada ya da herhangi bir yer değişikliği yapıldığında bozulmayacağına dikkat çeken Taklacı,  evlenecek çiftlerin buna göre tercih yapmaları gerektiğini söyledi.

MOBİLYAYI BİLEN BİRİSİ İLE ALMALI

Yeni evlenecek çiftlere önerilerde bulunan Taklacı, şunları kaydetti:
“Ben çiftlerimize el işçiliği olan ürün alsın derim. El işçiliği olan ürün evi bunaltmaz, koku hissetmezsiniz. Diğer hazır mamüllerde ev 3 gün kapalı kaldığında içeride bir havasızlık hissedersiniz. Kaliteli ürün ile kalitesiz ürünü anlamak için bu işin ustası olmak gerek. El işçiliği boyamayla, normal suntalanmayı aynı görürsünüz. İkisi de beyazdır, kremdir ve siz aynı görürsünüz. İkisinin de birbirinden farkı yok sanırsınız. Onun için bilen birisine sormakta yarar var. Tüketicilerimiz mobilya alıyorsa kesinlikle işi verdikleri kişinin vergi mükellefi olup olmadığını, oda kaydı olup olmadığını sorsunlar. Verdiği parayı, yaptıracağı işi, gerekirse kullanacağı malzemeyi tek tek yazsın”.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir