BBP: “Aşılamada gazetecilere de öncelik tanınmalı”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, Türkiye’de Koronavirüs aşısı uygulanacak öncelikli gruplar arasında basın ve medya çalışanlarının da yer alması gerektiğini söyledi.

KAHRAMANMARAŞ (İGFA) – BBP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan Koronavirüs aşısı uygulanacak öncelikli gruplar arasında, toplumun gözü kulağı olan basın ve medya çalışanlarının da yer alması elzem bir durum olduğunu kaydetti.  
Türkiye’de yaklaşık 2 aydır Koronavirüs aşısı uygulandığını ifade eden Yardımcıoğlu, yurtdışından getirilen COVID-19 aşılarına basın ve medya sektöründe çalışanların da dahil edilmesini istedi. Sağlık ve emniyet güçlerinden sonra insanlarla en çok etkileşim halinde olan kesimlerden olan basın mensuplarının olması gerektiğini söyleyen Yardımcıoğlu, salgınla hayatın durma noktasına geldiğini belirterek, beredeyse tüm işletmelerin kapandığını ancak topluma bilgi ve haber akışı sağlamak amacıyla basın ve medya çalışanlarının iş yükünü arttığını ve muazzam derecede mesai yaptığını aktardı.
Yardımcıoğlu, “COVID-19 salgını tüm dünyada yaşamı felç etti. Bu süreçte kamu kurumları, işletmeler ve hizmet sektörleri uzaktan çalışmaya başladı. Öğrencilerimiz uzaktan eğitim gördü. Herkesin evine çekildiği bir dönemde sağlık çalışanları, emniyet ve kolluk kuvvetlerimiz kadar basın ve medya çalışanları da sahada mesailerine devam ettiler. Yeri geldi hayatlarını hiçe saydılar. Kardeşlerin bile birbirine mesafeli durduğu böyle sıkıntılı bir süreçte onlar, sırf topluma haber akışı sağlamak için insanlarla etkileşim duymaya devam ettiler, devam ediyorlar. Bu sebeple gazeteciler, basın ve medya çalışanları Koronavirüs aşısı uygulanacak öncelikli gruplar arasında yer almalıdır” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adıyamanla ilgili haberleri bildirim olarak almak ister misin?
Dismiss
Allow Notifications