Başkan Kılınç, Dereceye Giren Öğrencileri Ödüllendirdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TÜBİTAK proje yarışmasında yaptıkları proje ile Türkiye ikinciliği kazanan Adıyaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Ortaokulu öğrencilerini öğretmenleriyle birlikte kabul eden Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, kendilerini kutladı.

Adıyaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Ortaokulu öğrencileri Mustafa Güneş ve Ahmet Özçelik’in Hazırladığı “Sağlıklı Bir Yaşam İçin Gübreleme” projeleri İlimize Türkiye 2.liği kazandırarak, büyük bir başarıya imza attı.

Okul Müdürü Gaffari İzci ve öğretmenleri ile birlikte Başkan Kılınç’ı ziyaret eden öğrencilerin sevinçleri gözlerinden okunuyordu. Dereceye giren öğrencileri tebrik eden Başkan Kılınç, kendilerine çeşitli hediyeler takdim ederek, başarılarının daim olmasını diledi.

Okul Müdürü İzci, öğretmen ve öğrenciler ise, mutluluklarını dile getirerek, Başkan Kılınç’a teşekkürlerini bildirdi. Ayrıca Adıyaman için yapmış olduğu hizmetlerden dolayı da tebriklerini belirttiler.

Proje ile ilgili alınan bilgiye göre; ortaokul öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı’nca Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Matematik, Tarih, Teknolojik Tasarım, Türkçe ile Yazılım alanlarında Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması her yıl düzenlenmektedir.

Bu yıl yarışmaya 3 bin 123 farklı okuldan 11 bin 446 kız ve 9 bin 514 erkek olmak üzere 20 bin 960 öğrencinin hazırladığı 15 bin 661 proje başvurusu alındı.

Proje başvurularının Adana, Ankara, Bursa, Erzurum, İstanbul Asya, İstanbul Avrupa, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun ve Van olmak üzere 12 bölge merkezinde ön değerlendirmesi yapılmış ve ön değerlendirmeyi geçen bin 200 projenin sahibi öğrenciler, 13-14 Ekim 2020 tarihleri arasında bölge yarışmalarına katıldı. Bölge değerlendirmelerinde finalist olarak belirlenen 180 proje, 26-27 Kasım 2020 tarihleri arasında çevrimiçi olarak final değerlendirmesine katıldı.

Bu yıl final yarışmasına 54 ilde bulunan 130 farklı okuldan toplam 281 proje sahibi öğrenci katıldı. Final yarışmasına katılan 180 projeden 10’u Birincilik, 20’si İkincilik, 30’u Üçüncülük ve 30’u Teşvik olmak üzere toplam 90 projenin sahibi 139 öğrenci ödül kazandı. Adıyaman’dan 3 okulun yarışmaya katıldığı. 2 Okulun Türkiye 2.si olarak büyük bir başarıya imza attığı kaydedildi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.