Başkan Dağtekin’den Ramazan Bayramı Mesajı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başkan Dağtekin, bayramların birlik, beraberlik ve kardeşliğin yanı sıra coştukça coşan bir sevgi selinin tarifi olduğunu vurguladığı mesajında; “İstikamet üzere olmakta belki de en az zorlandığımız Ramazan ayı, her yıl bize bahşedilen kıymetli bir imkândır. Allah hakkıyla sadece Ramazanı değil, bir ömrü idrak etmeyi nasip etsin. Ağızlarımızdan tat, bedenlerimizden sağlık ve sıhhat, ruhumuzdan afiyet hiçbir zaman eksik olmasın inşallah” ifadelerini kullandı.

Başkan Dağtekin,Tüm İslam âleminin, ‘on bir ayın sultanı’ olan Ramazan’ı uğurluyor olmanın hüznünü yaşadığını belirterek, “Bir rahmet, mağfiret ve bereket ayını daha geride bırakıyor, Recep ve Şaban aylarıyla müjdelenen mübarek Ramazan ayına yeniden kavuşmayı Cenab-ı Hak hepimize nasip etsin. Elbette Ramazan ayını uğurlamanın hüznü kadar yine Ramazan ayının son günlerinde işgalci İsrail’in adeta devlet terörü estirerek Mescid-i Aksa’ya yönelik hunharca saldırılarında onlarca kardeşimizin şehit olması yüzlerce kardeşimizin ise yaralanması hüznümüzü bir kat daha arttırdı. Rabbim inşallah bu mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine tüm Müslümanları kıyama durmayı nasip etsin” dedi.

Mesajının devamında teşkilat olarak Ramazan ayı içerisinde yapılan faaliyetlere değinen Dağtekin “Ramazan ayı boyunca başta Kadın Kollarımız ve Gençlik kollarımız olmak üzere tüm teşkilatlarımız maddi durumu iyi olmayan kardeşlerimizin gıda ihtiyaçlarına yönelik kapsamlı bir çalışma yaptı. Kadın Kolları Teşkilatımız ilçeler dahil olmak üzere 3000 vatandaşımıza gıda yardımı kartı, 350 koli gıda paketi ve hijyen paketi dağıttı. Aynı şekilde Gençlik Kolları Teşkilatımız toplamda 1100 aile gıda paketi yardımında bulundu. Yine Gençlik Kolları Başkanlığımızın ‘İftara Beş Kala’ etkinliği ile yoldaki vatandaşlarımıza iftariyelik paket dağıtımı yaptı. Ramazan ayının manevi iklimini bize en güzel şekilde yaşatan ve her zaman gurur duyduğum gençlerimizle birlikte ben de zaman zaman bu etkinliğe iştirak ederek bu manevi hazdan bizlerde istifade ettik. Bu vesile ile bu mübarek ayı adeta gönül seferberliği yürüten Kadın Kolları Başkanımız Saliha Diler ve Gençlik Kolları Başkanımız Mevlüt Kuştepe’ye teşekkür ediyorum. Merkez İlçe Başkanımız Mustafa Alkayış’ın koordinasyonunda üye aramalarımızı gerçekleştiriyoruz. Milletvekillerimiz, Belediye Başkanlarımız, Kadın ve Gençlik kolları başkanımız ve il yönetimimiz, merkez ilçe yönetimimiz, il genel meclisi üyelerimiz, belediye meclis üyelerimizden oluşan 278 kişilik bir heyetle Ramazan Bayramı sonuna kadar 34 bin üyemizi aramış olacağız. İlçe teşkilatlarımızın da üye arama çalışmalarıyla inşallah Ramazan Bayramı sonrası yaklaşık 74 bin üyemizi aramış olacağız” bilgilerine yer verdi.

Salgın nedeniyle bu yıl ki bayramı da sokağa çıkma kısıtlaması ile iç içe geçirileceğini anımsatan Dağtekin şunları söyledi: “Bu durum hüznümüzü artırıyor olsa da, sağlık ve selametimiz için bunun gerekli olduğunu özellikle vurgulamak istiyorum. Allah’ın izniyle daha nice Ramazan aylarında iftar sofralarında buluşacak, doyasıya kutlayacağımız ve bir arada geçireceğimiz bayramlarımız olacak. El ele vereceğiz, güç birliğiyle, sabırla, anlayış ve güçlü bir iradeyle bu zor günleri hep birlikte atlatacağız. Yüce Allah, bizleri daha nice bayramlarda buluştursun, bir araya getirip coştursun; yüreklerimizi ferahlık, zihinlerimize berraklık versin. Bu ayın manevi ikliminde kendi kemâlimize doğru yürümek nasibimiz olsun. İman, ihlas ve merhamet rehberimiz olsun. Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Ramazan Bayramımızı kutluyor ve hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederek, tüm Adıyamanlı hemşehrilerimi en kalbi muhabbetlerimle, saygı ve sevgi dileklerimle selamlıyorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir