Adıyaman Online Haber

Başdanışman Şener Türkiye Cumhuriyeti hepimizin ortak soyadıdır.

Başdanışman Şener Türkiye Cumhuriyeti hepimizin ortak soyadıdır.
05 Kasım 2021 - 20:13

Ak Parti Adıyaman İl Gençlik Kolları Başkanı Mevlüt Kuştepe; Cumhurbaşkanı Başdanışmanımız, 24-25.Dönem Ordu Mv. Sayın İhsan Şener, Ak Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin. Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış ve Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Saliha Diler, teşkilatımıza bağlı olan ÜNİAK’ın düzenlemiş olduğu 1.Dünya Savaşı Konulu Konferansa Katıldık.

Şener “Devletin bekası için kaygı duymayan ödünç vatandaştır.”

-ADIYAMAN (İGFA)

İNSANLIK TARİHİNİN EN KANLI SAVAŞI

1.Dünya Savaşı’nın temel güdüsünün “çıkar” olduğunu söyleyen Şener, “1. Dünya Savaşı, insanlık tarihinin en kanlı savaşıdır. Ülke nüfuslarına oranla çok büyük kayıplar yaşanmıştır. 60 milyonun üzerinde insan kaybından bahsetiyoruz. Biz de bu savaş sonunda toprak bütünlüğümüzün neredeyse 3’te 1’ini kaybettik. Savaşın sonrasında modern Türkiye Cumhuriyeti kuruldu. Devletimiz, çok zor şartlar altında kurulmuş bir devlettir, dolayısıyla kurucularımızın kadrini ve kıymetini çok iyi bilmeliyiz” dedi.

“ARTIK VEKÂLET SAVAŞLARI VAR”

Dünya Savaşı’nın halen devam etmekte olan bir süreç olduğuna vurgu yapan Şener, “Bugün Suriye’de, Irak’ta, Suudi Arabistan’da, Mısır’da, Ürdün’de, Çad’da, Cezayir’de, Tunus’ta, Fas’ta, Sudan’da yüzlerce insanın kanı dökülüyorsa bunun en temel sebebi 1. Dünya Savaşı’dır. Bitmiş bir savaş değildir, evreleri devam etmektedir. Hemen sınırlarımızın yanı başında bulunan enerji kaynaklarını ele geçirmek ve sömürmek için hala çok ciddi bir çaba sarf ediliyor. Artık eskisi gibi göğüs göğse muharebe olmuyor. Vekâlet savaşları oluyor. Her devletin istihbarat örgütlerinin desteklediği terör örgütleri var. Yeni dönem savaşlar maalesef artık çok daha alçakça, kalleşçe savaşlar” diye konuştu.

“TÜM FARKLILIKLAR BİR ARAYA GELMELİ”

Türkiye’nin siyasi sınırlarının belli olduğunu ancak kültürel birliğinin, akraba bağlarının sınırlarının çizilemeyeceğine dikkat çeken Şener, “Elbette dünyada barış olsun, bizim de arzumuz budur ama iç barışı tehdit eden unsurlara karşı kendi siyasi, ekonomik ve askeri gücümüzü kullanmak zorundayız. Aksi takdirde ateş bizim evimize düşer. Mesele sınır güvenliği veya siyasal güvenlik olduğunda tüm siyasi, felsefi, dini farklılıklarımız bir araya gelmeli, bir bütün oluşturmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti hepimizin ortak soyadıdır. Devletin bekası için kaygı duymayan ‘ödünç vatandaştır” dedi.

“ÜNİVERSİTELERE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR”

Farklı görüşler arasında iş birliğinin oluşturulması sürecinde üniversitelere de büyük görevler düştüğünü vurgulayan Şener, “Üniversiteler, bu ortak paydayı oluşturacak, planlayacak eğitim süreçleri izlemek durumundadır. Her birimizin ayrı görünüşleri, ayrı kıyafetleri, ayrı saç renkleri var. Bunlar için ayrışmaya giremezsiniz. Mesele ülke güvenliği olunca, top yekün hepimiz ülke güvenliğimizi güçlendirecek bütün politik süreçlere destek vermeliyiz. Savunma sanayinde yüzde 28 olan yerli üretim, bugün yüzde 70’lere çıkmış durumda. Bu konuda da üniversitelere yine önemli görevler düşüyor. Üniversitelerimiz, ellerini taşın altına koyup azami şekilde katkıda bulunmalıdır. Ar-Ge çalışmaları ile savunma sanayine yönelik kuruluşlarla ve devlet kurumlarıyla ortak hareket etmelidir. Çağımıza uygun yazılımlar donanımlar geliştirmeliyiz. Aksi takdirde geri kalırız. Biz, kendi silahımızı, savaş uçağımızı, otomobilimizi, gemimizi yapmak istiyoruz. Türkiye; hem ekonomik olarak, hem siyasi olarak, hem teknoloji olarak hem de eğitim olarak Dünyada ilk 10’da yer alması gereken bir devlet olmalıdır. Bunun için de yeterli insan kaynağımız var. Bizim sanayi bölgelerimizde bulunan ve alaylı dediğimiz insanları üniversitelerimizin teknik bilgisiyle, donanımıyla, ilmiyle buluşturmamız gerekiyor” diye konuştu.

Başkan Kuştepe, Adıyaman Üniversitesi Vehbi Koç Konferans Salonundan “Ak Gençlik ve ÜNiAK” olarak Konferanslarına bu ay konuk olan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı 24. ve 25. dönem Ordu Milletvekili Sayın İhsan ŞENER, bugün “1.Birinci Dünya Savaşı” konusunda katılımcılara önemli bilgiler verdiler. Kendisine, programa katılan Mütevelli Heyeti üyelerimize ve konuklara çok teşekkür ediyoruz.

Başdanışman Şener Türkiye Cumhuriyeti hepimizin ortak soyadıdır. yazısı ilk önce Adıyaman Sanal Haber üzerinde ortaya çıktı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hızlı, doğru, tarafsız habercilik anlayışıyla güvenirliğin ve saygınlığın adresi AdiyamanHaberleri.com

Bizi Instagram hesabından takip etmeyi unutmayın..
hack forum warez webmaster forumu hack haber hack forum hack forum