Bahçeli: Yağsız yemek olur, yarınsız Türkiye olmaz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM grup toplantısında ayçiçek yağı stok tartışmalarına değinerek, “Yağsız yemek olur da yarınsız Türkiye olmaz. Çapulcuların siyasi rant elde etme niyetleri yüzsüzlüktür. Marketlerde yağ kuyruğu olmasına kim sebep olmuşsa bunun bedelini Türk mahkemeleri önünde ödemelidir” diye konuştu.

ANKARA (İGFA) – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partinin grup toplantısında konuştu.

COVID-19 salgının enkazı ortada duruyorken, bir savaşın küresel ve bölgesel dengeleri sarsacağını, dünyanın diplomatik ve ekonomik imajını bozacağı gelişmelerle sabit olduğuna dikkati çeken Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yürüttüğü temaslar ateşkes ve barış ümitlerini canlı tuttuğunu belirterek, “Ateşkes mutlak suretle tesis edilmelidir” dedi.

Rusya’nın iddia ettiği gibi iki taraflı bir anlaşmazlık değil, tek taraflı işgal söz konusu olduğunu öne süren Bahçeli, “Burada sorumluluk Rusya’nındır. Ukrayna topraklarına musallat olan Rusya’dır. Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte Sayın Dışişleri Bakanımızın kararlı, istikrarlı diplomatik çabalarından dolayı kutluyor, teşekkür ediyorum” dedi.

Bahçeli, Rusya’ya yaptırımların orta vadede etkilerinin görülebileceği, ekonomik sistemden dışlanmasının mahsurlarının olacağı unutulmaması gerektiğini söyledi. Rusya’nın Ukrayna genelinde işgali üç senaryo ile sonuçlanabileceğine vurgu yapan Bahçeli, “Birincisi, kukla bir yönetimin iş başına gelmesi. İkincisi Ukrayna’nın ikiye bölünmesidir. Üçüncüsü ise iki bölgenin özerkliğine yönelik anayasa değişikliğinin yapılmasıdır. Bu 3 senaryo içindeki çözüm arayışları önümüzdeki günlerde mesafe alacaktır. Çatışmaların kazananı değil, kalabalık kaybedeni olacaktır. Gelişmelerin seyri bunu göstermektedir” diye konuştu.

AYÇİÇEK YAĞI FİYATLARI

“Bugünkü riskli ve sisli gündem akışı içinde stokçuluk ve spekülasyon yaparak haysiyetsiz kazanç sağlamak isteyenlerin bitleri kanlanmıştır” diyen Bahçeli, “Bunlarda vatan sevgisi, Allah korkusu yoktur. Bunları utanmaları kalmamıştır. Bunların gözünün yaşına bakılmamalıdır. Ayçiçek yağı fiyat artışını tetikleyen fırsatçılar, altın satan gibi yağ satanlar onurlarını da satmışlardır. 5 litrelik yağ 150 lira sınırına dayanmıştır. İlkel görüntüler hepimizin yüreğini sızlatmıştır. Yağ fiyatlarının zamlanacağı, stokların tükeneceği iddia edilmiştir. İç işgal cephesinin yağ üzerinden toplumsal panik halini körüklemesi şerefsizliktir” dedi.

YAĞSIZ YEMEK OLUR DA…

Öte yandan ucuz yağ alabilmek için marketlere yığınak yapılması, insanlarımızın telaşlanmasını ‘köhne görüntüler’ olarak nitelendiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Yağsız yemek olur da yarınsız Türkiye olmaz. Patlıcanın, patatesin, domatesin yerini yağ mı almıştır. Gerekirse kendi yağımızda kavurulur, gerekirse kendi yağımızı eritiriz. Bir eli yağda, bir eli balda olan çapulcuların siyasi rant elde etme niyetleri yüzsüzlüktür. Marketlerde yağ kuyruğu olmasına kim sebep olmuşsa bunun bedelini Türk mahkemeleri önünde ödemelidir, en ağır şekilde ödemelidir. Yağımıza kıymazsak çöreğimizi kuru yeriz. Biz yağ değil, kana bakarız, o kan ki tertemiz millet iradesidir” diye konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir