İzmit’in üretici yedi köyü tek pazarda buluşacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde 7 köy Karaabdülbaki Üretici Pazarı’nda buluşacak. İzmit Belediyesi, aile bütçelerine katkı sağlamak amacıyla üretici köylüler için Karaabdülbaki’de ahşap stantları kurmaya başladı.

Ufuk BAĞAN (HÜR KOCAELİ)
Kocaeli’de üreticilere ve üreten halka iş istihdamı sağlayan İzmit Belediyesi, Karaabdülbaki ve civar köylerin tamamen ücretsiz olarak yararlanacağı üretici pazarındaki ahşap stantların yapımında sona gelindi. Vatandaşların talepleri dikkate alınarak hayata geçirilen üretici pazarında köylüler ve çevre mahalleliler kendi evlerinde yaptıkları süs ürünlerini ve ev yapımı gıda ürünlerini satacak. Üretime ve üreticiye her zaman destek veren İzmit Belediyesi, yapımına devam ettiği ahşap stantları kurmaya başladı.

MAHALLEYE DEĞER KATACAK

Karaabdülbaki Köyü’ndeki üreticilerin yanı sıra civar köyler; Kurtdere, Hasancıklar, Ortaburun, Sapakpınar, Süleymaniye ve Sultaniye’deki üreticiler de bu stantları kullanabilecek. Ortak pazar alanında satışını yapacak olan üreticiler hem birbirlerine destek olacak, hem de kendi işinin sahibi olacak. Ev ekonomilerini geliştirecek olan üreticilere satışa başlamadan önce İzmit Belediyesi tarafından satış teknikleri ve ürün pazarlaması gibi konularda eğitim verilecek.
Karaabdülbaki Mahalle Muhtarı Hüdayim Yıldız, mahalle halkı olarak ürettikleri ürünlerin satışını yapmak için talepte bulunduklarını ve İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in bu talebe olumlu karşılık verdiğini belirterek, “Üretici Pazarı’nın mahallemize ayrı bir değer katacağına inanıyoruz” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir