İzmir Aliağa Belediyesi’nden vatandaş odaklı hizmet

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir’de Aliağa Tapu Müdürlüğü ile Aliağa Belediyesi arasında yapılan işbirliği çerçevesinde, Aliağa Tapu Müdürlüğü’nde işlem yaparken talep edilen Emlak Beyan Değer (Rayiç Bedel) yazısı artık istenmeyecek.

İZMİR (İGFA)- Aliağa Belediyesi ile Aliağa Tapu Müdürlüğü arasından iş birliği protokolü imzalandı. Buna göre, tapu işlemlerindeki bürokrasiyi ortadan kaldırmasının yanı sıra elektronik ortamda bilgi alış verişi sağlayacak, zaman kaybı ve kağıt israfını da önleyerek ‘Emlak Rayiç Bedelleri’ işlemlerinde vatandaşın işini büyük oranda kolaylaştıracak. 
Protokol imza töreninde konuşan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, vatandaşların tapu işlemlerini yaparlen belediyeya rayiç bedel almak için gelmeyeceklerini söyleyerek, “Tapu Müdürlüğümüz bizim sistemimiz üzerinden rayiç bedelleri görebilecek ve bu sayede vatandaşımız bize gelmeden işlemlerini tapuda kolaylıkla halledebilecek” dedi.
İzmir Tapu Kadastro Bölge Müdürü Yusuf Meşhur tapu işlemlerinde Türkiye Genelinde bir çalışma başlattıklarını ifade ederek, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü olarak web tapu hizmeti sayesinde tapu müdürlükleri önlerinde yaşanan beklemeleri de ortadan kaldırdıklarını ifade etti. 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir