Mardin’de 600 kilometrelik asfalt çalışması

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın talimatları ile hizmet atağına geçen Mardin Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde 600 kilometrelik asfalt çalışması yapacak.

MARDİN (İGFA)- Mardin’de Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın talimatları doğrultusunda hizmet atağına geçen Mardin Büyükşehir Belediyesi, kentte çevre düzenlemesi, alt yapı, yeşil alan, yol, tarihi mekanların restorasyonu, istihdam, sosyal ve kente katma değer katan projelerle yatırım çalışmalarını sürdürüyor. Fen İşleri Daire Başkanlığı, şehirde asfaltlama çalışmalarını başlatıyor.

EN FAZLA ASFALT DÖNEMİ

Artuklu, Yeşilli, Savur, Ömerli, Derik, Mazıdağ, Kızıltepe, Nusaybin, Midyat ve Dargeçit ilçelerinde kırsal mahalle ile şehir merkezlerinde sıcak asfalt ve sathi kaplama için 3 ayrı ihale yapıldı.  100 milyon lira değerinde 600 kilometrelik yaklaşık yüzde 80’i sathi kaplama, yüzde 20’si ise sıcak asfalt olacak yol çalışmaları Mayıs ayının başında Mardin genelinde başlatılacak. Yol onarım ve yama çalışmaları ise Mardin Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığının öz kaynakları ile yapılacak. Vali Demirtaş gerekli projeleri ve ihaleleri yaparak hedeflerin belirlendiğini ifade ederek, Mardin tarihinde en fazla yolun asfaltlandığı dönemi gerçekleştireceklerini belirtti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.