Aydın’da Türk Kızılayı pedalları ‘iyilik’ için çevirecek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Kızılayı Aydın Şubesi “Yükümüz İyilik” projesi ile bir ilke imza atarak, ihtiyaç sahiplerine yardımları bisikletlerle ulaştıracak.

Şahin KANAT (BÜYÜKŞEHİR MEDYA)
“Yükümüz İyilik” sloganıyla yola çıkan Kızılay ekipleri ülke genelinde bir ilki gerçekleştirerek örnek bir projeye imza attı. Türk Kızılayı Aydın İl Başkanlığı Kadın Teşkilatı ve Genç Kızılay’ın ortak geliştirdiği proje ile bisikletler yola çıkacak.  
 
Türk Kızılayı Aydın İl Başkanlığı Kadın Teşkilatı Başkanı Gönül Mezkit, bisiklet kullanımında toplumu desteklemek istediklerini belirterek; “Şenlendirme projeleri kapsamında Genç Kızılay ve Kadın Teşkilatı gönüllülerinin ortaya çıkardığı ‘Yükümüz İyilik’ projesi kapsamında, Aydın’da bulunan Sarı Zeybekler Bisikleti’ten bağışlanan ve proje bütçesinden karşılanarak yaptırdığımız Hilal-i Ahmer bisikletlerimizi teslim aldık. Bu bisikletler ile  çevre kirliliğini önlemek, giderleri azaltmak ve yılın her günü ihtiyaç sahiplerine ulaşmayı hedefliyoruz. Gıda kolilerimiz ve diğer yardım malzemelerimizi bu bisikletler vasıtasıyla ulaştıracağız” dedi.
Başlattılan projeni Türkiye’de ilk olduğunu belirten Mezkit, projeyi 81 ilde yaygınlaştırmayı plandıklarını söyledi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir