Ankara’da CHP’li başkanlarından ‘kongre’ tepkisi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi’nde partililerin oluşturduğu kalabalık CHP ilçe başkanlarının tepkisine neden oldu.

ANKARA (İGFA)- Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi’ne Türkiye’nin dört bir yanından gelen partililer salon dışında ve içinde kongreyi takip etti. Partililerin oluşturduğu kalabalık ise COVID-19 salgını nedeniyle CHP’li Ankara ilçe başkanlarının tepkisine neden olarak, ortaya çıkan tabloya sert eleştiriler yönelttiler. 
CHP’li başkanların AK Parti kongresindeki kalabalıkla ilgili tepkili yorumları şöyle:
Keçiören İlçe Başkanı Bülent Gündoğan: Biz bu süreçte yaklaşık 3 ay süren kapamaların boşa gitmesine ve sağlık emekçilerinin verdiği mücadelenin heba olmasına çok üzülüyoruz. Bu kongrelerin bitiminde de muhtemel Türkiye yeni bir kapanmaya girecek. Kongreler bittikten sonra ‘Biz açtık ama vatandaş gerekli önlemleri almadı. Bu yüzden tekrar kapatacağız’ diyerek Türkiye’nin tekrar kapanacağını düşünüyorum.
Akyurt İlçe Başkanı Filiz Geygel: Pandemi sürecinde ortaya çıkan bu tablo tamamen AK Parti’nin yanlış politikalarıdır. Biliyorsunuz pandemide herkese bütün salonlar yasak. Kendilerine açtılar aslında. Burada ne kadar bencil olduklarını, süreci yönetemediklerini tekrar gösterdiler. Vaka sayıları kongreler sayesinde yükseldi.
Bala İlçe Başkanı Anıl Emre Erdem: İnsanlar pandemiye önem verirken, sağlıklarını düşünürken, bir sürü sağlık emekçimiz vefat etmişken ve hala da tabiri caizse sürünüyorken, bir sürü esnafımız dükkanını kapatırken, insanların mağduriyeti söz konusuyken, bunların böyle güle oynaya kongre yapmaları hiç hoş bir durum değil.
Ayaş İlçe Başkanı Bekir Şen: Onlara serbest bize yasak. Esnafa yasak, lokantaya yasak, kafelere yasak. Bunlar biontech’i hepsi kendi vurulmuş bize bir şey kalmamış. 
Çubuk İlçe Başkanı Vural Çokcan: Bu size yasak bize yasak değil kardeşim demektir. Yani pandeminin bu kadar yoğun olduğu bir dönemde bu şeylere uymayan yöneticiler artık kendilerini sorgulamalılar.
Beypazarı İlçe Başkanı Hasan Kostak: Yasak herhangi bir şekilde onlara geçerli değil. Bu pandemi süreci de uzayacak.
Elmadağ İlçe Başkanı Ali Osman Toprak: Ankara’ya intihar, Ankara’yı uçuracaklar. Bütün Karadeniz’i gezdi. Orada vaka sayısı çok. Önümüzdeki hafta da Ankara patlayacak.
Evren İlçe Başkanı Doğan Erdoğan: Lebalep yapıp Türkiye’yi bu hale sokuyorlar. Kendileri kongre yapsın. 1 Nisan 2 Nisan yasakları başlatacaklar.
Güdül İlçe Başkanı Ömer Güney: Bu tablo hakkında sürü bağışıklığı için elinden gelen her şeyi
yapıyor derim. Yani oradakilerin de sürüden farkı yok.
Haymana İlçe Başkanı Kasım Koç: Şu anda ülkenin hem maddi hem manevi anlamda sorunlarının olduğu bu süreçte ve pandeminin de esnafın dükkanı kapattığı noktasında AKP’nin kongresinin olması çok büyük bir yanlış.
Kahramankazan İlçe Başkanı Hasan Sarıkaya: İnsanların sağlığını tehlikeye atmak benim kanımca çok sakıncalı bir durum. Hangi parti yaparsa yapsın sıkıntılı bir durum. Biliyorsunuz biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak kurultayımızı yaptık. Açık havada yaptık, pandemi kurallarına uygun yaptık. 
Kalecik İlçe Başkanı Selim Tüysüz: Kuralları kendileri çiğniyorlar vatandaş ne yapsın. Çok yazık, umarım pandemi Ankara’da artmaz. 
Kızılcahamam İlçe Başkanı Enver Yılmaz: Kendileri kural koyuyorlar kendileri koydukları kurallara uymuyorlar. Önce lebalep diyorlardı şimdi dop dolu diyorlar. Yani rezillikleri bitmiyor.
CHP Nallıhan İlçe Başkanı Ali Ekber Aytaç: Yani adamlar lebalep kongreler yapıyor vatandaşa da kafesini kapattırıyorlar, lokantasını kapattırıyorlar.
Sincan İlçe Başkanı Ömer Yılmaz: İktidar istediğine pandemi uyguluyor, istediğine uygulamıyor. Okulların açılmasına karşı olduğu halde, normalde lokantalarda karşı karşıya üç kişinin yemek yemediği, kahvehanelerde oyun salonlarının kapatıldığı, esnafın kapatıldığı yerden lebalep kongrelerinin yapılmasına karşıyız.
Mamak İlçe Başkanı Uğur Açıkalım: Bütün lokantalara, restoranlara, işletmelere, kahvehanelere yasak koyan zihniyetin o kalabalığı bir araya getirmesi düşündürücü. O kurultay salonu dağıldıktan sonra her yere yayılacak bütün insanlar.
Çamlıdere İlçe Başkanı Mustafa Çiçekçi: Üzüldük, insanların kendi cenazesini kendi düğününü bile yapamadığı yerde bu kadar kalabalık yapmaları dünya saçması bir şey.
Gölbaşı İlçe Başkanı Engin Eren: Bu insanları siyaseti alet ederek, canının tehlikeye atılması sıkıntılı.
Pursaklar İlçe Başkanı Mehmet Aydın: Cumhurbaşkanı bundan çok memnun ‘Lebalep doldurduk’diyor. Yarın yasaklar tekrar gelmeye devam edecek. Kendi üyeleri ile birlik beraberlik içinde olduklarını göstermeye çalışıyorlar ama bizlere pandemide sıkıntı yaratıyorlar.
Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı: Pandemi sadece diğer vatandaşlara var, kendilerine yoksa bunun adına da demokrasi denilmez. Bu son kongrelerden sonra da belki yine
kapatmalara gideceklerdir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir