Adıyaman Online Haber

Polislerimiz “alkışı” fazlasıyla hak ediyor

Denetimlerde etkin rol aldılar

Polislerimiz “alkışı” fazlasıyla hak ediyor
01 Haziran 2021 - 8:24

Salgının başlarında yurt dışından getirilen Türk vatandaşlarının yurtlara yerleştirilmesi çalışmalarında görev alan polis ekipleri, bu kişilerin karantinada tutuldukları yurtların çevresinde de güvenlik önlemi aldı.

COVİD-19 ile mücadelede iş yerleri başta olmak üzere, tüm sosyal alanlarda alınan tedbirlere ilişkin yapılan denetimler de yine polislerin yer aldığı ekiplerce gerçekleştirildi. Ülke genelinde eş zamanlı yapılan her denetimde yaklaşık 110 bin polis görev yaptı.
Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı günlerde, her türlü hava koşullarında gece-gündüz aralıksız mesai yapan polisler, alınan tedbirlerden olumlu sonuçlar alınabilmesi için yoğun çaba sarf ettiler.
Cadde ve meydanlarda kontrol noktaları oluşturan polis ekipleri, araçları durdurarak kişilerin kimlik bilgilerini, izin belgelerinin olup olmadığını, maske ve mesafe kurallarına uyup uymadığını denetledi.

Vatandaşların ihtiyaçlarını ayaklarına kadar götürdüler
Vefa Sosyal Destek Gruplarında görev yapan polisler ise 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olduğu için sokağa çıkamayanların adeta eli ayağı oldu. Ekipler, bu kişilerin her türlü ihtiyaçlarını temin ederek evlerine kadar ulaştırdı.
Karantinayı ihlal edenlere göz açtırmadılar

COVİD-19 testi pozitif çıkan veya temaslı olduğu için karantinada kalması gerekirken, bu kurala riayet etmeyenlere ilişkin ihbarları da polis ekipleri değerlendirdi.
Hastalığa yakalanma riskini göze alarak ihbar edilen adreslere giden ekipler, kural ihlali yapanlara idari yaptırım uygulayıp evlerine dönmelerini sağladı.

Özellikle vatandaşın yoğun olarak bulunduğu pazar yerlerinde ateş ölçümü yaparak, salgının kontrol altında tutulmasına katkı sağlayan polisler, vatandaşları maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymaları yönünde sık sık uyardı.
Polis ekipleri, COVİD-19 kapsamında kendilerine verilen görevleri fedakârlıkla yerine getirirken, diğer yandan asli görevi olan vatandaşın can ve mal güvenliğini koruyup suç ve suçlularla mücadeleye de ara vermediler.
Covid-19 salgını ile mücadele eden sağlık çalışanlarına, moral verdik. 7/24 özverili çalışmaları nedeniyle balkon ve pencerelerden alkışlarla ıslıklarla destekledik. Sağlık çalışanlarının teşekkürü de övgüyü de fazlasıyla hak ettiklerini yazdık.
Ama COVİD-19 öncesi olduğu gibi COVİD-19 sonrası da 7/24 özveriyle görev yapan polislerimizin fedakârlıklarını görmezden geldik. Hastanede korona ile mücadele ederken yaşamını yitiren sağlıkçıların adlarını hastane tabelalarına yazarak ölümsüzleştirirken kurallara uymayan sorumsuzlarla mücadelede COVİD-19 yakalanan, vefat eden polisleri hatırlamadık.
Kamu ve özel sektör çalışanların büyük çoğu evden çalışırken, öğretmenler uzaktan öğretim yaparken sahada görev yapan polislerimizi unuttuk.

Huzur içinde yaşamamız için özveriyle çalışan, güvenliğimizi sağlayan polisimiz, teşekkürü de övgüyü de fazlasıyla hak ediyor.

Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü tüm birimleriyle suçun olduğu her yerde ve her an var. Anlayacağınız suç neredeyse oradalar derken sıradan bir polis veya müdürü olmadığını kanıtladılar.
Adıyaman Sanal Haber ailesi olarak Adıyaman İl Emniyet Müdürü Sayın İbrahim ERGÜDER ve Kahraman Polis Ordusuna Teşekkür eder minnettar olduğumuzu ifade ederiz.

‘’TEŞEKKÜRLER ADIYAMAN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ’’


DCIM101MEDIADJI_0359.JPG

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hızlı, doğru, tarafsız habercilik anlayışıyla güvenirliğin ve saygınlığın adresi AdiyamanHaberleri.com

Bizi Instagram hesabından takip etmeyi unutmayın..
hack forum warez webmaster forumu hack haber hack forum hack forum