Muğla’da şeffaf yönetim anlayışı devam ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hesap verilebilirlik ve şeffaf yönetim anlayışıyla, meclis toplantıları ve ihaleleri canlı olarak yayınlayan Muğla Büyükşehir Belediyesi, bütçe, aylık mali tablolar ve stratejik planlarını da internet sitesi üzerinden dijital olarak yayınlıyor.

MUĞLA (İGFA)- Kurulduğu günden bu yana açıklık, şeffaflık ve hesap verilebilirlik ilkesi ile çalışmalarını sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi, yıllardır mal ve hizmet alımları ile Büyükşehir Belediyesi meclis toplantılarını canlı yayınla vatandaşların denetimine sunuyor.
Büyükşehir Belediyesi tarafından faaliyet raporları, stratejik plan, bütçe ve mali tablolar, internet sitesi üzerinden yayınlanıyor. Büyükşehir Belediyesinin bütçe giderleri internet sitesi üzerinden ekonomik, finansal ve fonksiyonel sınıflandırmaları yapılarak detaylı tablolar halinde aylık olarak yayınlanıyor.
Ayrıca Büyükşehir Belediyesi her yıl basın mensupları, muhtarlar, vatandaşlar ve sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelerek hesap verme toplantıları düzenliyor.
Pandemi sürecinin devam etmesi nedeniyle vatandaşların ev ve iş yerlerinden Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini rahatlıkla takip edebilmeleri için dergiler, kitaplar, bültenler ve broşürler internet sitesi üzerinden dijital olarak yayınlanıyor.

GÜVEN DUYGUSU ÜZERİNE İNŞA

Toplumsal düzende, vatandaş ve kurum arasında en önemli unsurun güven olduğunu söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün,  Büyükşehir Belediyesi’nin tüm hizmetlerinde güven duygusu temelinde şeffaflık, ulaşılabilirlik ve hesap verilebilirliğin olduğunu belirtti.
Başkan Gürün; “Vatandaşlarımızın demokratik hakları oyları ile iş başına gelen bizler yönettiğimiz şehirler için ortaya koyduğumuz her hizmetin hesabını verebilir durumda olmalıyız. Hemşehrilerimizle bizler arasında en önem verdiğimiz durum güven duygusudur. Muğla’mızda göreve geldiğimiz ilk günden itibaren inşa ettiğimiz sevgi, hoşgörü, güler yüzlü hizmet anlayışını güven duygusu üzerine kurduk. Biz büyükşehir Belediyesi olarak 2019 ve 2020 yıllarının hesabını vermek ve kamuoyunu bilgilendirmek adına çok kısa süre içinde il genelinde görev yapan gazeteci arkadaşlarımızla bir araya geleceğiz. Pandemi kurallarına uyarak yapacağımız bu toplantı ile geçtiğimiz 2 yılı detaylı olarak anlatacağız” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir