Malatya’da hastaneye ulaşım kolaylaşıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ağız ve Diş Sağlığı, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile birlikte Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin olduğu bölgede yaşanan trafik yoğunluğunu açılan alternatif yolla en aza indiriyor.

MALATYA (İGFA)- Malatya genelinde yaşanan trafik sorunlarına çözüm bulmak amacıyla birçok çalışma gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, Eğitim ve Araştırma Hastanesine ulaşım noktasında ve hastane içinde yaşanan trafik sıkışıklığının önüne geçebilmek için başlattığı alternatif yol çalışmalarını tamamladı.
Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanında çalışmaların tamamlandığını belirten Yol ve Altyapı Daire Başkanı Mehmet Mert, “Büyükşehir Belediyesi olarak Hastane çevresindeki trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla Anayurt Bulvarını açtık. İstasyon Caddesini genişleterek yeniledik. Bu çalışmaların yanında hastane içi trafiğin rahatlatılması amacıyla Anayurt Bulvarından Çevre Yolu’na bir bağlantı yolu açılarak ve hastaneye ulaşım noktasında vatandaşlarımızın kullandığı kaldırımlar 2 metreden yaklaşık 5 metre genişliğe çıkarılmıştır” dedi.

HİZMET VE YATIRIM DEVAM EDİYOR

Büyükşehir’in Malatya’nın her noktasında hizmet ve yatırımlarına devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, mevcut çalışmaların yanında bağlantı yolları ile ilgili çalışmaların da devam ettiğini kaydetti. Ergenekon Kavşağı’nın Anayurt Bulvarı’ndan Eğitim ve Araştırma Hastahanesi içinden geçerek Çevre Yolu bağlantı yoluna geçen bölümünün tamamladığını kaydeden Başkan Gürkan, söz konusu yolun aynı zamanda hastane içindeki trafik yoğunluğunu da rahatlatacağını söyledi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adıyamanla ilgili haberleri bildirim olarak almak ister misin?
Dismiss
Allow Notifications