Kocaeli’nde sokak hayvanları için eğitim

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kendine bağlı ilçe belediyelerinden 42 personele sokak hayvanlarını yakalama ve toplama hakkında eğitim verdi. KOCAELİ (İGFA)- Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Sivil Toplum Merkezi’nde “2022 yılı Sokak Hayvanlarını Yakalama..

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kendine bağlı ilçe belediyelerinden 42 personele sokak hayvanlarını yakalama ve toplama hakkında eğitim verdi.

KOCAELİ (İGFA)- Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Sivil Toplum Merkezi’nde “2022 yılı Sokak Hayvanlarını Yakalama ve Toplama Eğitimi” düzenlendi. Bir gün süren eğitimin sonunda ilçe belediyelerden gelen 42 personele katılım belgesi verildi.

Büyükşehir tarafından gerçekleştirilen “Sokak hayvanlarını yakalama ve toplama eğitimi”, bu yıl da 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Hayvanların Korunmasına Dair Uygulama Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda Kocaeli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün işbirliği ile düzenlendi. Eğitim programının organizasyonu ve ev sahipliğini Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleşti.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir