Kocaeli İzmit’te Alzheimer Yaşam Evi standartları yükseltecek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kocaeli’de İzmit Belediyesi’nin kısa süre sonra hizmete açacağı Alzheimer Yaşam Evi, yaşam standartlarını da yükseltecek.

KOCAELİ (İGFA)- Kocaeli’de İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit ilçesinde yaşayan büyüklerin yaşam standartlarını yükseltecek bir projeyi daha hayat geçiriyor.
İzmit’in Malta Mahallesi’nde yapımı büyük ölçüde tamamlanan Alzheimer Yaşam Evi faaliyete geçmesiyle birlikte ilçedeki Alzheimer hastalarına ve ailelerine hem umut, hem de destek olacak. Alzheimer Yaşam Evi’nde zihinsel egzersiz odası, spor alanı, müzik-resim gibi sanatsal aktivite alanlarının yanı sıra meyve ve sebze ekebilecekleri hobi bahçesi de yer alacak.

SAĞLIK KURULUŞLARIYLA İŞBİRLİĞİ

Alzheimer Yaşam Evi’nde sosyal hizmet uzmanı, hemşire ve yaşlı bakım teknikeri, hastalığın etkilerini azaltmak için yaşlılara destek verecek. Faaliyete geçtikten sonra Kocaeli Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nöroloji Anabilim Dalı başta olmak üzere sağlık kuruluşlarıyla iş birliği içerisinde olacak Alzheimer Yaşam Evi hizmet kalitesini geliştirecek.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir