Kahta-Sincik Yolunda Silahlı Çatışma 6 ölü -4 Yaralı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sincik İlçesine bağlı Çamdere (Alıka) köyünde iki aile arasında daha önce köy muhtarlık seçimleri nedeniyle aralarında husumet bulunan ve daha sonrada “kaçak kazı” meselesi yüzünden çıkan silahlı kavgada 6 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi yaralandı.

Alınan bilgilere göre; Sincik İlçesine bağlı Çamdere (Alıka) köyünde ikamet eden iki aile arasında bugün Kahta-Sincik karayolu Doluca köyü yakınlarında her iki aile arasında silahlı kavga çıktı. Silahlı kavgada 6 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi yaralandı.

Husumetli olduğu belirtilen Gözel ve Göğüs ailelerinin arasında daha önce köy muhtarlık seçimleri nedeniyle aralarında husumet bulunan ve daha sonrada “kaçak kazı” meselesi yüzünden tartışma çıktığı iddia ediliyor.

Kahta Devlet Hastanesinde yoğun bir güvenlik sağlandığı, isimlerine ulaştığımız kişilerin, isimleri şöyle; Mehmet Gözel (61), Mustafa Gözel (43), Mehmet Göğüs (29) ve Yaşar Göğüs (21) olay yerinde öldürüldü.

Diğer ölülerin ve yaralıların isimlerine ulaşılamadı.

İddiaya göre, son olayın çıkış sebebi ise, geçen günlerde Jandarma ekipleri tarafından Sincik ilçesi Çamdere köyünde kaçak kazı yapan kişilere yönelik operasyon yapmıştı.

Operasyonda 5 şüpheli suçüstü yakalanmıştı. Jandarmaya kimin ihbarda bulunduğuyla ilgili birbirini suçlayan iki aile Kahta-Sincik karayolu Doluca köyü yakınlarında karşılaşınca silahlı çatışma çıktığı öğrenildi.

Durumu ağır olanlar Adıyaman Araştırma Hastanesine sevk edildiği öğrenildi.

Kahta’nın giriş çıkışlarında, Devlet Hastanesinde ve olay yerinde olağan üstü bir güvenlik tutulduğu görülüyor.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adıyamanla ilgili haberleri bildirim olarak almak ister misin?
Dismiss
Allow Notifications