Gaziantep’te Göllüce esnafının kentsel dönüşüm sevinci

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından kamulaştırılan Göllüce Kırsal Mahallesi sürdürülen kentsel dönüşüm planından memnun kaldı.

GAZİANTEP (İGFA)- Kentin sanayi ve ticaret gücünü güçlendirmek amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen, kamusallaştırma sürecinde hiçbir mal sahibiyle mahkeme süreci yaşanmadı. 110 milyon TL’lik bütçeli Göllüce Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’nde yıkım işlemleri tamamlandı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, GATEM Toptancılar Sitesi ile KÜSGET arasında kalan mahallenin istimlak sonrası altyapı ve üstyapı çalışmaları ardından yeni imar yolları açtı ve sıcak asfaltlama yaptı. Toplamda 387 işyeri yapılmasının planlandığı KÜSGET Göllüce Oto Sanayi Sitesi’nde 181 dükkân tamamlanarak hak sahiplerine teslim edildi.

Göllüce’de kentsel dönüşüm atağının ardından esnafın yüzünü güldüren yeni modern iş yerlerinin yapımı sürerken, Büyükşehir Belediyesi ise, tamamlanan alt yapının ardından çevre düzenlemesi için çalışmaya başladı.

Daha sağlıklı ve günün şartlarına uygun, modern mekanlarda çalışma imkânı sunulduğu için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden iş yeri sahipleri, verilen sözlerin tutulduğunu, altyapı ve dükkanların yapısının kullanıma uygun olduğunu aöylediler.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adıyamanla ilgili haberleri bildirim olarak almak ister misin?
Dismiss
Allow Notifications