Denizli Sarayköy’de alt ve üst yapı tamam

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Sarayköy merkeze yaptıkları toplam 325 km’lik alt yapının ardından başladıkları üst yapı çalışması kapsamında 75 bin ton sıcak asfalt döküldüğünü açıkladı.

DENİZLİ (İGFA) – Denizli merkez ile birlikte ilçelerde de yatırımlarını sürdüren Denizli Büyükşehir Belediyesi, Sarayköy ilçe merkezindeki tamamlanan alt yapı çalışmalarının ardından, üst yapı çalışmalarını da tamamladı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri (DESKİ) Genel Müdürlüğü, bir süre önce Sarayköy merkezde tamamladığı alt yapı çalışması kapsamında 213 kilometre içme suyu, 106 kilometre kanalizasyon ve 6 kilometre yağmur suyu hattı döşedi. Toplam 325 kilometrelik altyapı hattını tamamlayarak Sarayköylülerin hizmetine sunan Denizli Büyükşehir Belediyesi bunun yanında ilçeye 6 adet içme suyu deposu ile 15 adet içme suyu sondaj kuyusu açtı. 

75 BİN TON SICAK ASFALT 

Denizli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi’nin başladığı üst yapı çalışmaları kapsamında ise ilçe merkezindeki ana ve ara yollara  75 bin ton sıcak asfalt döküldü. Ekipler, Sarayköy ilçe merkezinde yer alan Turan, Aşağı Mahalle, Bala, Atatürk, Sakarya, Trafo ve Cumhuriyet Mahalleleri’nde toplam 75 kilometrelik sıcak asfalt çalışması yaptı. 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’nin 19 ilçesi, 616 mahallesine güzellikler katmaya devam ettiklerini belirterek, her koşulda kendilerine inanıp, güvenen hemşehrilerine teşekkür etti. Başkan Zolan, Sarayköy’ün güzelleşmeye devam edeceğini söyledi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir