Defneye özel iş makinası aparatı üretildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bursa’da verimsiz defne alanlarını iyileştirme çalışmalarında, işgücünün yetersiz kaldığı boylu ve yoğun makilik alanları hızlı ve ekonomik iyileştiren özel aparat üretildi.

BURSA (İGFA) – Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesindeki boylu ve yoğun diri örtü kaplı defne sahalarında geliştirilen iş makinesi aparatı iki ayda hizmete alındı. Bursa Orman Bölge Müdürlüğü, üretilen aparatın Bursa’nın BUROR’dan sonra üretilen ikinci Özel Makine Aparatı olduğunu sosyal medya hesabından duyurdu.

Ekskavatöre takılan hidrolik sistemli aparatın denemeleri başarılı oldu. İnsan gücüne nazaran daha güvenli, hızlı ve ekonomik defne rehabilitesi yapmaya imkan sağlıyor ve yeni aparat ile ayda çok zor yerlerde tam 40-45 hektar alanın rehabilitasyonu yapılabiliyor.

HEDEF YILDA 34 BİN TON ÜRETİM

Bursa Orman Bölge Müdürlüğü, 2018 yılından bu yana yapılan iyileştirme çalışmaları ile bölgede 10 bin hektarlık bozuk defne sahasını iyileştirerek yılda 34 bin ton defne yaprağı üretimi hedefinin bu aparatla daha kısa zamanda gerçekleşeceğini kaydetti. Müdürlük, bugüne kadar insan gücü ile ancak 4 bin hektar alanda iyileştirme yapılabildiğine dikkati çekti. 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir