Adıyaman Online Haber

Bursa’da Kukla ve Gölge Oyunları Festivali’ne güleryüzlü final

Bursa’da Kukla ve Gölge Oyunları Festivali’ne güleryüzlü final
21 Aralık 2021 - 21:33

Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKTSV) tarafından bu yıl 19’uncusu gerçekleştirilen Uluslararası Bursa Karagöz Kukla ve Gölge Oyunları Festivali; atölyeler, gösteriler, eğitimler, bol kahkaha ve güler yüz ile final..

Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKTSV) tarafından bu yıl 19’uncusu gerçekleştirilen Uluslararası Bursa Karagöz Kukla ve Gölge Oyunları Festivali; atölyeler, gösteriler, eğitimler, bol kahkaha ve güler yüz ile final yaptı.

BURSA (İGFA) – Bursa’da 5 gün boyunca 7 ülkeden 18 ekibin sergilediği 40 ayrı gösteriyi 7 bin 500’den fazla çocuk izledi.

Her gün farklı mekanlarda farklı gösteriler ile farklı ekiplerin sahne aldığı festivalde, kukla ve gölge sanatının tüm renkleri adeta şehrin dört bir yanına işlendi. Kukla ve gölge sanatının duayenleri, panel, atölye ve seminerlerle sanatseverlere bilgi ve birikimlerini aktardı.

Uludağ Üniversitesi Karagöz ve Kukla Oyunları Araştırma ve Uygulama Merkezi (KARAKUM) Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İbrahim İmran Öztahtalı, Bursa’nın birçok markasıyla, dünyaya açılan kapılarıyla önemli bir mücevher olduğunu belirtti. Bursa’nın değerlerinden birinin de gölge oyununun temelini oluşturan Karagöz-Hacivat olduğunun altını çizen Öztahtalı, emeği geçenlere teşekkür etti.

UNIMA Türkiye Milli Merkezi Başkanı Enis Ergün, festival boyunca Karagöz’ün renkli dünyasının izleyicilere sunulduğunu, hem çocuklar hem de yetişkinlere özel atölye çalışmalarının yapıldığını hatırlattı. BKSTV Genel Sekreteri Fehim Ferik ise Uluslararası Bursa Karagöz Kukla ve Gölge Oyunları Festivali’nin 40 yıllık bir eser olduğunu belirterek, bundan sonraki etkinliğin ilçelere de yayılacağını, kukla ve gölge sanatının dünyadaki merkezinin Bursa olacağını söyledi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hızlı, doğru, tarafsız habercilik anlayışıyla güvenirliğin ve saygınlığın adresi AdiyamanHaberleri.com

Bizi Instagram hesabından takip etmeyi unutmayın..
hack forum warez webmaster forumu hack haber hack forum hack forum