Başkan Gürkan üniversite öğrencileri ile online söyleşiye katıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü 1’nci sınıf öğrencileriyle uzaktan erişimle söyleşiye katıldı.

MALATYA (İGFA)- Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Sivas Cumhuriyet
Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü 1. sınıf öğrencileriyle Kariyer Planlama, Şehircilik ve Hizmetler hakkındaki söyleşide uzaktan erişimle bir araya geldi. Söyleşi sırasında yöneticilik hayatı boyunca edindiği tecrübeleri, bilgi ve birikimlerini, hayatından kesitler anlatarak öğrencilerle paylaşan Başkan Gürkan, daha sonra şehircilik bakımından dikkat edilecek hususlar hakkında bilgiler verdi.
Başkan Gürkan, şehri güzelleştirmek için insanın bütün özelliklerinin alınması gerektiğini söyleyerek; “İhtiyaçlar hiyerarşisini alacaksınız. Şehirleri de insanların ihtiyaçlar hiyerarşisine göre dizayn edeceğiz. Şehir dizayn edilirken günü birlik heveslerle hareket edilmeyecek. Dolayısıyla önce işin mantığını öğreneceğiz. Mantığını öğrendikten sonra o çerçevede gidildiği takdirde yaptığımız işlerin ve işlemlerin kalıcı, izli, sürdürülebilir ve sürekli olması anlamında önemli bir mesafe kat etmiş oluruz” dedi.
Başkan Gürkan söyleşinin sonunda öğrencilerin yönelttiği soruları da yine çeşitli örnekler vererek yanıtladı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir