Adıyaman Online Haber

Başkan Dağtekin’e ‘Adıyaman Tanıtım Günleri’ Daveti

Başkan Dağtekin’e ‘Adıyaman Tanıtım Günleri’ Daveti
04 Kasım 2021 - 4:18

Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal, Adıyaman Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Sevinçtekin, Vakıf ve Federasyon Yöneticileri AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin’i ziyaret ederek 1-5 Aralık tarihinde İstanbul’da düzenlenecek ‘Adıyaman Tanıtım Günleri’ne davet ettiler.

Tanıtım günleriyle ilgili istişarelerin de yapıldığı ziyarete ilişkin açıklama yapan Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal e 1-5 Aralık tarihinde İstanbul’da düzenlenecek ‘Adıyaman Tanıtım Günleri’ için AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin’i ziyaret ettiklerini belirterek “ AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin’i tanıtım günlerinde ağırlamaktan şeref duyarız. Aslında Adıyaman tüm zenginlikleri ve varlıklarıyla az tanıtılmış bir ilimiz. Adıyaman başta insanı olmak üzere tüm yeraltı, yer üstü zenginliklerinin yanı sıra doğal güzellikleriyle ülkemizin nadir illerinden biridir. Ancak bu güzellikleri Türkiye’ye iyi tanıtmamamız gerekiyor. İstanbul dünyanın başkenti konumunda olması hasebiyle Adıyaman Tanıtım Günlerinin bu metropol şehirde yapmamız büyük önem taşımaktadır” dedi.

Daha Sonra konuşan Adıyaman Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Sevinçtekin ise Valilikte yapılan toplantıyı anımsatarak “ Valimiz Mahmut Çuhadar başkanlığında belediye başkanlarımız, STK başkanlarımız ilgili tüm kuruluşların temsilcileriyle verimli toplantı gerçekleştirdik. Bugün de AK Parti İl Başkanımız Mehmet Dağtekin’i ziyaret ederek hem çeşitli istişarelerde bulunduk hem de tanıtım günlerine davet ettik. İnşallah 1-5 Aralık tarihinde Adıyaman’ımızın tarihini kültürü ve değerlerini hem Türkiye’de hemde uluslararası bir arena da tanıtma adına önemli bir organizasyon olacaktır. İnşallah Adıyaman her anlamda hak ettiği yere taşıyacağız. Bu vesile ile bizleri ağırlayan İl Başkanı Mehmet Dağtekin’e teşekkür ediyorum. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi daim eylesin ifadelerini kullandı.

 

AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Adıyamanlılar Vakfı ile Adıyaman Dernekler Federasyonu’nun öncülüğünde gerçekleşecek Adıyaman Tanıtım Günlerinin çok bir organizasyon olduğunu söyledi. Dağtekin “Adıyamanlılar Vakfı ve Adıyaman Dernekler Federasyonu ile organizasyonunun yanı sıra Adıyaman Valiliğimizin, Belediye Başkanlığımızın ve diğer STK kuruluşlarının da dahil olduğu Adıyaman Tanıtım Günleri çok büyük bir organizasyon. Şahsım olarak bugüne kadar yapılan tün tanıtım günlerine ve faaliyetlerine iştirak etme gayretinde oldum. Adıyaman Vakfı’nın ilk temeli atıldığında da Allah nasip etti, yanlarında olduk. Allah’a hamd olsun, iyi ki böyle bir vakfımız var. Adıyaman’dan giden vatandaşlarımızı sahiplenme noktasında önemli bir misyonu yerine getirmekte. Bu güzel insanlarımız aslını unutmadı, aidiyetini unutmadı geldiği toprakları unutmadı. Rabbimize şükrediyorum ki böyle güzel STK’larımızlar, güzel bir birliktelik sağlıyoruz. Ben her yönüyle bu ağabeylerimizle, kardeşlerimizle gurur duyuyorum. Allah’ın izniyle 1-5 Aralık tarihinde gerçekleşecek Adıyaman Tanıtım Günleri’ne katılıp Adıyaman’ımızı tüm dünyaya tanıtma fırsatı bulacağız. Bizim en başta Adıyaman’ın tüm değerlerini tanıtmamız gerekiyor. Mesela badem üretiminde Türkiye sıralamasında ilk sıradayız. Belki de birçoğumuz bunu bilmiyoruz. Örneğin; ben her gelen misafirimize hatırlatıyorum. Hazreti Peygamberimizin (SAV) yanında yer almış olan Safvan Bin Muattal’ın hadisesinde ilk 11 ayetinin kendileri için indiğini ve yöre halkının da Ak Sahabe olarak tanıttığı sahabemizi acaba ne kadar tanıyoruz. Tabi Nemrut’u tüm dünya tanıyor. Aynı şekilde Perre Antik Kent’i de tüm dünyaya tanıtmamız gerekiyor. Örneğin; Perre’de bir din adamı İznik konsülüne katılıyor. Yani o dönemde İncil’in 200’den 4’e indirildiği zamanda Perre’den bir din adamı gidip katılıyor. Perre Antik Kent Adıyaman’a 5 kilometre uzakta. Biz bu değeri ne kadar tanıyoruz, ne kadar tanıtabiliyoruz. Dolayısıyla Adıyaman Tanıtım Günleri’ni bir fırsat olarak görüyoruz. Bu vesile ile bizleri ziyaret ederek davet etme inceliğinde bulunan ve her zaman gurur duyduğumuz Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal, Adıyaman Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Sevinçtekin ve yönetimine teşekkür ediyorum” diye konuştu

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hızlı, doğru, tarafsız habercilik anlayışıyla güvenirliğin ve saygınlığın adresi AdiyamanHaberleri.com

Bizi Instagram hesabından takip etmeyi unutmayın..
hack forum warez webmaster forumu hack haber hack forum hack forum