Adıyaman Online Haber

Başkan Dağtekin’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Başkan Dağtekin’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı
28 Ekim 2021 - 12:55

AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, Türkiye Cumhuriyeti’nin 98’inci kuruluş yıl dönümünün coşkuyla kutlandığını belirterek  “Cumhuriyet; hürriyetine sevdalı olan aziz milletimiz için ilelebet payidar kalacak kutlu bir emanettir” dedi.

        Mesajında Türkiye Cumhuriyeti’nin,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde her zamankinden daha güçlü, daha kararlı bir ülke olduğunu ifade eden Başkan Dağtekin  “ Son olarak 10 büyükelçinin Türkiye’nin içişlerine ve egemenlik haklarına karışan 18 Ekim tarihli açıklamasına Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın  restçekmesi sonrasında bildiriye imza atan büyükelçilerin geri adım atması, tam bağımsız,  büyük ve güçlü Türkiye olduğunu bir kez daha tescillerken, uluslararası hukukun vazgeçilmez ilkelerini ve diplomatların sınırlarını tüm dünyaya bir kez daha ilân ettik. İnanıyorum ki içinde bulunduğumuz bu gururu Cumhuriyetimizin 98’inci yılında olduğu gibi çok daha güçlü bir şekilde, 100. Yılını kutlayacağımız 2023 yılında da büyük hedeflerimiz ve ideallerimiz doğrultusunda yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

         Türkiye Cumhuriyetinin 98 yıldır karşısına çıkan tüm zorlukları üstesinden gelerek yoluna devam ettiğini sözlerine ekleyen Dağtekin “bilhassa son dönemdeki atılımlar sayesinde, bugün dünyanın yükselen güçleri arasında yer almayı başarmış bir devlettir. Demokratik istikrar yolunda son 19 yılda elde edilen kazanımların yanı sıra büyüyen ekonomisi, güçlü demokrasisi, temel insani değerlere olan bağlılığı, ilkeli ve vizyoner dış politikasıyla Türkiye, bölgesinde ve dünyada bir ilham kaynağı olmayı günümüzde de sürdürmeye devam ediyoruz. Cumhuriyetimizi, 2200 yıllık devlet geleneğimiz ile yaşadığımız coğrafyadaki bin yıllık Selçuklu ve Osmanlı mirasının, o günün zor şartlarında elde edilmiş bir kazanımı olarak görüyoruz Kadim ilimiz Adıyaman’ımızı ise  bugün bulunduğu noktadan daha ileriye taşımak adına özveri ile çalışmaktayız. Bu süreçte en güçlü desteğimiz, referansımız ve çıkış  noktamız, Türkiye Cumhuriyeti’nin bugün gelmiş olduğu yerdir. Adıyaman’ın daha iyi bir geleceğe taşınması yönünde yapılacak çalışmalar hayata geçirilirken ya da planlanırken, gelecek projeksiyonlarıüzerinde özellikle duruyoruz. Önümüzdeki dönemde, ülkemizin diğer tüm kazanımlarıyla birlikte bu mirasa da, yine hep beraber sahip çıkmamız gerekiyor. Cumhuriyetimizin bu vasfını muhafaza etmek, daha da güçlendirmek için, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çok çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm hemşehrilerimizin Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hızlı, doğru, tarafsız habercilik anlayışıyla güvenirliğin ve saygınlığın adresi AdiyamanHaberleri.com

Bizi Instagram hesabından takip etmeyi unutmayın..
hack forum warez webmaster forumu hack haber hack forum hack forum