İzmir Menderes Belediye Başkanı ilk 10’da

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir’de Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, ORC Araştırma Şirketi’nin yaptığı ankete göre en başarılı belediye başkanları listesinde yer aldı..

İZMİR (İGFA) – ORC Araştırma Şirketi, Türkiye genelinde yaptığı yerel yönetimler performans araştırması sonuçlarını açıkladı. Belediye başkanlarının 2 yıllık görev süresinde gerçekleştirdikleri başarı grafiğinin yansıtıldığı ankette Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar ilk 10’a girme başarısını gösterdi.

Anket, 19 Mart-7 Nisan tarihleri arasında 30 büyükşehirde, 25 bin seçmenin üzerindeki tüm ilçelerde toplam 27 bin 160 kişi ile yüz yüze ve CATI yöntemiyle gerçekleşti. En başarılı belediye başkanları listesinde, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde almış olduğu oydan daha fazla başarı oranına sahip olan büyükşehir ilçe belediye başkanları yer aldı. Ege Bölgesi sonuçlarına göre Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, yüzde 2,3 artış oranı ile en başarılı belediye başkanları arasında ilk 10’a girdi. Başkan Kayalar, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde aldığı yüzde 55,6’lık oy oranını yüzde 57,9’a çıkarmış oldu.

Anket sonuçlarını değerlendiren Menderes Belediye Başkanı Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, Türkiye geneli yapılan anket sonuçlarında Ege Bölgesi’nin en başarılı belediye başkanları arasında yer almanın gurur verici olduğunu belirterek, başarının yakalanmasına kendilerine güvenen hemşehrilerine teşekkür etti.  

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir