İzmir Karabağlar’da Kütüphaneler Haftası kutlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir’de 57. Kütüphane Haftası, Karabağlar Belediyesi tarafından Reşat Nuri Güntekin Kitaplığı’nda düzenlenen törenle kutlandı.

İZMİR (İGFA)- Kilimtepe Parkı içinde yer alan kitaplığın bahçesinde gerçekleştirilen törene, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Yazar Sevgi Saygı, öğrenciler, kitap bağışçıları, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
Başkan Selvitopu, Sümerlerin yazıyı bulmasından bu yana kitabın ve kütüphaneciliğin önemini koruduğunu vurguladı. Dünyadaki diğer ülkelerle rekabet edebilmenin yolu, iyi eğitimden geçtiğini ifade eden Başkan Selvitopu, bunun da önemli bir parçasını kitaplar oluşturduğunu belirterek, okuma alışkanlığının kütüphaneler aracılığıyla tüm topluma yayılmasını sağlamak gerektiğini söyledi.

 

BAĞIŞÇILARA TEŞEKKÜR

Bu arada Reşat Nuri Güntekin Kitaplığı’na bağışta bulunanlara da teşekkür eden Başkan Selvitopu, “Önemli bir görevi yerine getirdiniz. Bilin ki bu kitaplardan Karabağlar’da okuyan, eğitim gören birçok öğrencimiz yararlanacak. Bu kitaplığımız mütevazıdır ama içi cıvıl cıvıl ve çok hareketlidir” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adıyamanla ilgili haberleri bildirim olarak almak ister misin?
Dismiss
Allow Notifications