İnönü Üniversitesi’ne açılan yola yerinde inceleme

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan İnönü Üniversitesi içerisinde çalışmaların büyük oranda tamamlandığı yaklaşık 3 km uzunluğunda ve 40 metre genişliğindeki yolda incelemelerde bulundu.

MALATYA (İGFA)- Büyükşehir Belediyesi olarak üniversite içerisinde yol konusunda ciddi çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Mehmet
Mert vermiş olduğu bilgilerde, ”Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak Üniversitenin kuşak yolu olarak tabir ettiğimiz yolda ciddi bir çalışma gerçekleştirdik. Yaklaşık 3 km uzunluğunda ve 40 metre genişliğinde olan bu yolumuzda yarma, dolgu ve stabilize çalışmalarını tamamladık” dedi.
Master planda ‘Üniversite Bulvarı’ olarak nitelendirilen yolda Büyükşehir Belediye Başkanı ile birlikte incelemelerde bulunduklarını belirten Prof. Dr. Ahmet Kızılay, “Serilen malzeme sonrasında şu an itibariyle kullanılabilecek durumda. İnşallah üst yapısını da imkânlar dâhilinde en kısa süre içerisinde tamamlamak istiyoruz. Bu yol üniversitemizin Turgut Özal Tıp Merkezimiz, Diş Hekimliği, Eczacılık, Hemşirelik bölgemiz sağlık alanımız. Yolun karşı kısmına Diş Hekimliği hastanemizi ve fakültemizi yapacağız. Ağır Hasta Bakım Merkezi, Kardiyoloji Hastanemizi yapacağız” diye konuştu.

Üniversitenin bütün birimleriyle tekamül etmiş bir üniversite olması noktasında rektörün çalışmalarını yakinen takip ettiklerini belirterek; “Bizler de yerel yöneticiler olarak üniversitemizin yanında olacağız ve her konuda destek vereceğiz. Malatya ile bilim yuvası olan Üniversitemizin birleştiği, bütünleştiği ve üniversitenin yaptığı çalışmalarda Malatya’nın değerlerini önemsediği, Malatya’nın değerleri ile bütünleşip değişim ve dönüşümü de Malatya’nın değerleri ile yapıp paydaş olarak bunu yürütmesini takdirle karşılamaktayız” şeklinde konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir