Adıyaman Belediyesi’nden Şehit Eşine Jest

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

7 Mayıs 2017 tarihinde Adıyamanlı Rabia Kaya ile Adıyaman Belediyesi Evlendirme Dairesi salonunda nikahlarıkıyılan Afrin şehidi Şahin Kaya’nın adı, eşi tarafından nikah kıydıkları salonun önünde yaptırılan çeşme ile yaşatılacak.

2018 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin Afrinkentinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit düşen Nevşehirli Piyade Uzman Çavuş Şahin Kaya’nın ismini her yerde yaşatmak ve onu unutturmamak isteyen şehit eşi Rabia Kaya, nikah kıydıkları Adıyaman Belediyesi Evlendirme Dairesi salonu önüne şehit eşi adına bir çeşme yaptırma kararı alarak belediyeye başvuru yaptı. Belediye Başkanı Süleyman Kılınç’ın onayıyla şehit eşi nikah kıydıkları salon önüne çeşme yaptırdı. İki musluğu bulunan çeşmenin musluklarının üst kısmına, “Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz. Bilakis onlar diridirler. Fakat siz bilemezsiniz. Afrin Şehidi Uzman Çavuş Şahin Kaya ve eşi Rabia Kaya” yazısı yazıldı.

BELEDİYEDEN ANLAMNLI TEŞEKKÜR

Eşi şehit olduğunda henüz 20 günlük olan kızları Afra ile yaşama tutunmaya devam eden şehit eşinin nikah salonu önüne yaptırmış olduğu çeşme sonrasında Adıyaman Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Oruç, şehit eşi Rabia Kaya, kızı Afra Kaya ve Rabia Kaya’nın babası olan Lami Dağ ile bir araya geldi. Başkan Yardımcısı Oruç, şehit eşi Rabia Kaya’ya Adıyaman Belediyesi arşivlerinde bulunan 7 Mayıs 2017 tarihinde Adıyaman Belediyesi Evlendirme Dairesinde çiftin çekilmiş nikah fotoğrafları hediye etti.

Şehit eşiyle 2017 yılında kıymış oldukları nikahfotoğraflarını alan Rabia Kaya, şaşkınlığını ve mutluluğunu gizleyemedi. Başkan Yardımcısı Ramazan Oruç aynı zamanda şu an 3 yaşını dolduran şehit kızı Afra’ya ise çeşitli oyuncaklar hediye etti.

Şehit ailesiyle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Oruç yaptığı konuşmada şunları dile getirdi: “2018 yılında Afrin’de şehit olan Şahin Kaya isimli şehidimizin eşi Adıyamanlı ve Adıyaman’da yaşıyor. Kendilerinin talebi üzerine burada bir çeşme yapıldı. Rabbim bütün şehitlerimize rahmet eylesin. Onlar bu memleketin nişaneleridir. Rabbim onlardan geri kalanlara onları korumayı ve sahip çıkmayı nasip eylesin.

Daha sonra konuşan Şehit Şahin Kaya’nın kayınpederi Lami Dağ ise, Şehidimizin nikahı bu nikah salonunda yapılmıştı. Arzu ettik ve nikah salonu önünde bir çeşmesinin olmasını istedik. Müracaat ettik kabul ettiler bizleri kırmadılar sağ olsunlar. Bizlerde çeşmemizi burada yaptık diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adıyamanla ilgili haberleri bildirim olarak almak ister misin?
Dismiss
Allow Notifications