Vali Demirtaş Mardin’de keşiflerini sürdürüyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet tarihinde bin 100 rakımlı Cuma Tepesi’ne tırmanan ilk Vali olan Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, bu kez de Kızıltepe ilçesine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta ve birkaç dağın arasında bulunan ‘’Beşdeğirmen Şelalelerini’’ keşfetti.

MARDİN (İGFA)- Ekibi ile beraber Kürtçe ismi Emrûd olan Beşdeğirmen Köyü’ne kadar araç ile giden Vali Demirtaş, şelaleleri ve suyun çıkış noktasını da görmek için yaklaşık 5 km yürüyerek dağların yamacına kadar ulaştı. Vali Demirtaş,  halk arasında “Dağlar arasında gizlenmiş elmas” olarak da bilinen Beşdeğirmen Şelaleleri’nde incelemeler yaptıktan sonra köyde az sayıda yaşayan vatandaşlar ile de sohbet etti.

DOĞA HARİKASI

Mardin’in her bir noktasının eşsiz bir güzelliğe sahip olduğunu belirten Vali Demirtaş, hem tarihi, hem de doğa güzellikleri ile ön plana çıkan Mardin’de tam bir doğa harikası olan Beşdeğirmen köyünü ve şelalelerini yerinde keşfettiklerini kaydetti. “Ben ve ekip arkadaşlarım bu doğal güzelliğe hayran kaldık” diyen Vali Demirtaş, “Maalesef farklı birçok sebepten dolayı köyün hane halkı biraz azalmış. Son yıllarda sağlanan huzur ortamının ardından tarihi ve doğal güzellikleri bir bir ortaya çıkaracağız. Bu muhteşem alanı canlandırmak ve turizme kazandırmak için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir