Rize Belediyesi’nden larvasit mücadelesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rize Belediyesi yaz aylarında vatandaşların şehirde daha rahat gün geçirmeleri için sivrisinek ve haşereyle mücadelede en doğru zaman olan larva döneminde mücadele çalışmalarını sürdürüyor.

RİZE (İGFA)- Ekipler, Rize Belediyesi tarafından belirlenmiş bölgelerde ve vatandaşların belediyeye bildirdiği bölgelerde ilaçlama çalışmalarını her gün devam ettiriyorlar. Sulak ve nemli alanlar başta olmak üzere, su sızıntısı olan ve kullanılmayan apartman bodrum katları, terfi merkezleri ve atık noktalarında devam eden çalışmalarla sivrisinek ve haşere oluşumunun önlenmesi için gayretli bir çalışma yürütülüyor.

Veteriner İşleri Müdürü Mehmet Rakıcı, vatandaşlardan su dolu alanlar, kova içerisinde bulunan durgun sular, nemli bodrum katları gibi sulu alanları mümkün oldukça kuru tutmalarını talep etti. Sivrisinek oluşumunun daha çok bu gibi yerlerde olduğunu ve sivrisinek haline gelip havada uçuştuğunda ise mücadelenin bugünden daha fazla zorlaştığını ifade eden Rakıcı, Rize Belediyesi olarak her yıl mart ile eylül ayları arasında devam eden sivrisinekle mücadele çalışmaları kapsamında bu yılda gereken hassasiyetin gösterildiğini belirtti. 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir