Pamukkale Belediyesi’nden Gölemez’e kapalı pazar yeri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pamukkale Belediyesi tarafından yapımı devam eden kapalı pazar yerlerinden biri daha tamamlandı. Belenardıç ve Karakurt mahallelerinden sonra Gölemezli mahallesindeki kapalı pazar yeri hizmete sunulmaya hazır hale getirildi.

DENİZLİ (İGFA)- Denizli’ye bağlı Pamukkale Belediyesi tarafından ilçe halkının taleplerini göz önüne alarak başlatılan kapalı pazar yerleri projesi kapsamında bir mahallede daha çalışmalar tamamlandı. Daha önce Belenardıç ve Karakurt mahallelerindeki pazar yerleri tamamlanırken, bu kez Gölemezli’deki kapalı pazar yerinin inşası da bitti. Toplam 500 metrekarelik alana yapılan kapalı pazar yerinde çalışmalar tamamlanarak hizmete sunulmaya hazır hale getirildi. Gölemezli Kapalı Pazar Yeri’nde vatandaşların alışverişlerini rahatlıkla yapabilecekleri alan ile birlikte otopark alanı da bulunacak.

GÖLEMEZLİLERDEN TEŞEKKÜR

Gölemezli Mahalle Muhtarı Süleyman Tekin, Pamukkale Belediyesi tarafından inşaatı başlanan kapalı pazar yerinin kısa sürede tamamlandığı için memnuniyet duyduğunu ifade ederek, “Bu kapalı pazar yerimiz halkın düğün, nişan, mevlit gibi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla çok amaçlı tesis olarak mahallemize kazandırıldı” dedi.

19 yıldır pazarcılık yapan Özkan Abalı, karda, kışta veya yağmurda sorun yaşadıklarını ve bu tesis ile sorunların giderildiğini söyleyerek; “Oraya taşınacağımız günü bekliyoruz. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ve ekibine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HALKIMIZ İSTEDİ BİZ YAPTIK

İlçede yapılan hizmetlerin vatandaşların talepleri göz önüne alınarak yapılması için gerekli özeni gösterdiklerini belirten Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Kapalı Pazar Yeri ihtiyacı Gölemezli mahalle sakinlerimizin talepleri arasında birinci sıradaydı. Bu mahallemizde atıl durumda olan 250 metrekarelik kapalı alana sahip depoda güçlendirme çalışması yaptık. Yanındaki 250 metrekarelik alanı da buraya katarak toplam 500 metrekarelik kapalı pazar yerimizi hizmete hazır hale getirdik. Mahallelerinde pazar yeri olmadığı için alışverişlerinde zorluk yaşayan vatandaşlarımız için büyük kolaylık olacak” diye konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir