Manisa’da yoğun peyzaj çalışması

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Manisa’da yeşil alanların arttırılması noktasında çalışmalarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Yunusemre’ye bağlı Cumhuriyet Mahallesi’nde de 40 bin metrekarelik alanda peyzaj çalışmaları başladı.

MANİSA (İGFA)- Vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarına devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, yeşil alanların arttırılması, bakımı ve temizliği noktasında yoğun bir şekilde sürdürüyor. Bu kapsamda şehrin birçok noktasında bulunan atıl alanları yeşillendirerek Manisalıların kullanımına sunan Büyükşehir Belediyesi Yunusemre ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi’nde de 40 bin metrekarelik peyzaj çalışması için kolları sıvadı.
Kent Estetiği Daire Başkanlığı ekiplerince yürütülen çalışmalar kapsamında 40 bin metrekarelik alan baştan sona elden geçirilecek. Başta ağaçlandırma olmak üzere, kaya bahçesi uygulaması gibi birçok çalışmanın gerçekleştirileceği alanda bulunan park da elden geçirilerek yenilenecek. Alanda ayrıca vatandaşların yürüyüş yapabileceği tartan pist de yer alacak.
Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte 40 bin metrekarelik peyzaj alanı, yenilenmiş haliyle vatandaşların kullanımına sunulacak. 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adıyamanla ilgili haberleri bildirim olarak almak ister misin?
Dismiss
Allow Notifications