Malatya’da sualtı ekibi güçleniyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Sualtı Arama Kurtarma Birimi, ekibe dâhil olan yeni iki dalgıç adayı personelin eğitimi için Sivas’ın Gürün ilçesindeki dünyanın nadir doğal akvaryumlarından Gökpınar Göleti’nde dalış eğitimlerini tamamladı.

MALATYA (İGFA) – Malatya’da ve bölgede yaptığı su altı arama ve kurtarma çalışmalarıyla takdir kazanan, Türkiye’nin en eski su altı arama ve kurtarma ekibinden olan Malatya Büyükşehir Belediyesi Su Altı Arama Kurtarma Ekibi,kadrosunu daha da güçlendirerek çalışmalarını sürdürüyor.

Belirli dönemlerde personellerin eğitimlerini yoğun bir şekilde sürdürmesiyle birlikte yeni katılan personellerin de eğitimleri titizlikle yapılıyor.

Her türlü şartları göz önünde bulundurarak eğitim alan Su Altı Arama ve Kurtarma Ekibi, Malatya’dan geçen Tohma nehri suyunun ilk çıkış noktası olan Gölpınar Gölet’inde eğitimlerini tamamladı. 10 metre derinliğe sahip olan gölette ekipler eğitimlerini kamp süreci içerisinde aldı.

İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Katipoğlu, ekiplerinin güçlenerek yoluna devam ettiğini belirterek, “Ekipman noktasında sıkıntımız yok. Her türlü malzeme ve aracımız bulunmakta. Bundan dolayı teşkilatım ve arkadaşlarım adına Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a teşekkür ediyorum” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir