Malatya Akpınar Meydanı’nda trafik sorunu çözüldü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Malatya Büyükşehir Belediyesi Malatya’nın en işlek bölgelerinden ve trafik yoğunluğunun yaşandığı Akpınar Meydanı’nda düzenleme çalışmaları yaparak yaşanan trafik yoğunluğu sorununu çözüme kavuşturdu.

MALATYA (İGFA)- Akpınar Meydanı’nda yaşanan trafik sıkışıklığı kısa bir sürede ortadan kaldırıldı.
Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Akpınar Meydanı’nın tek gidişi olan dönüşü olmayan bir aks ve Malatya’nın en yoğun olan bölgelerinden biri olduğunu söyledi. Gidişin  olduğu, dönüşün olmadığı alanda hem araç hem de yaya trafiği açısından yoğunluk oluşturduğuna dikkati çeken Başkan Gürkan, “Özellikle kapalı aksın açılarak ana caddeye bağlanması ve tek olan yolunda çevreyoluna bağlanması hem yaya hem de araç trafiği açısından belirli bir rahatlama getirmiştir. Malatya’nın birincil problemi olan ulaşım ve trafik özellikle Anayurt Bulvarı, Danişmend Gazi Bulvarı ve ana artele bağlanan aksların genişletilmesiyle çift gidiş ve geliş yapılmasıyla Malatya’daki trafik yoğunluğunu belli bir ölçüde aşağıya çekti” diye konuştu.
Güney ve Kuzey Kuşak Yolu, Kuzey Çevre Yolu, Danişmend Gazi Bulvarı’yla Malatya’nın trafik sorununun ortadan kalkacağını söyleyen Başkan Gürkan, “Akpınar Meydanı içerisinde bulunan duba ve beton bariyerleri kaldırdık. Artık medeni bir memlekette bu tür zorlamaların değil, kuralların kendiliğinden sürücüler ve yayalar tarafından uyulmasının gerektiği bir yapı formatının olması gerektiğine inanıyoruz” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir