Lüleburgaz’da ‘şeffaf’ meclis

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lüleburgaz Belediye Meclisi’nin Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı’na şeffaflık damgası vuruldu. Lüleburgaz Belediyesi’nin 2020 Yılı Faaliyet Raporu’nun sunulduğu toplantı 3 saat 41 dakikalık Youtube canlı yayınıyla an be an vatandaşlarla paylaşıldı.

KIRKLARELİ (İGFA) – Lüleburgaz Belediyesi’nin gerçekleştirdiği Nisan ayı olağan meclis toplantısına şeffaflık damga vurdu. 2020 Yılı Faaliyet Raporu’nu canlı yayınlayan Lüleburgaz, daha önce 1 saat 54 dakika olan meclis toplantısı canlı yayını rekorunu egale etti. Meclis toplantısı tam 3 saat 41 dakika boyunca vatandaşlarla Lüleburgaz Belediyesi Youtube hesabı üzerinden paylaşıldı. 

Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, raporun hazırlanmasında emeği geçen çalışma arkadaşlarına ve meclis üyelerine teşekkür etti. Başkan Gerenli, kimseyi ötekileştirmeden, adil, dürüst, şeffaf ve hesap verebilir belediyecilik anlayışı doğrultusunda hareket ettiğini söyleyerek, faaliyetleri hayata geçirmek için canla başla çalışan tüm meclis üyeleri ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.
 
Meclis toplantısında ayrıca birinci ve ikinci meclis başkanvekilliği, asil ve yedek meclis katiplikleri, belediye encümen üyeleri ve ihtisas komisyonları seçimi gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen oylamaların sonuçları ise şöyle; 

Birinci Meclis Başkan Vekilliği’ne Aytül Çiloğlu, İkinci Meclis Başkan Vekilliği’ne Ayfer Küçükhan seçildi. Asil Meclis Katipliklerine Fikri Şentürk ve Halime Gülcan Ayışığı,  Yedek Meclis Katiplikleri’ne Tamer Ermut ve Burcu Sabancılar seçildi. Belediye Encümen Üyeliklerine Fikri Şentürk, Kemal Pektaş ve Ahmet Eren Gürtekin seçildi. Meclis İhtisas Komisyonları’nın seçim sonuçları ise şöyle; 
Plan ve Bütçe Komisyonu Üyelikleri: Ahmet Eren Gürtekin, Ayfer Küçükhan, Mine Dibek, Oğuz Kaan Kozar, Ömer Aydın.
İmar Komisyonu Üyelikleri: Fikri Şentürk, Kemal Pektaş, Tamer Ermut, Tunay Kantürer, Sedat Demir.
Sağlık, Çevre ve Temizlik Komisyonu Üyelikleri: Aytül Çiloğlu, Nihal Organ, Mustafa Kemal Özbek, Burcu Sabancılar, Metin Küçük. 
Halkla İlişkiler ve Kültürel Etkinlikler Komisyonu Üyelikleri: Ertan Bayer, Halime Gülcan Ayışığı, Aysun Dedeoğlu, Deniz Şahin, Zeynep Gündüz. 
İsimlendirme Komisyonu Üyelikleri: Aysun Dedeoğlu, İsmail Yurdatapan, Metin Özkan, Nihal Organ, Zeynep Gündüz. 
Trafik Komisyonu Üyelikleri: Metin Özkan, Burcu Sabancılar, Darcan Yılmazoğlu, Gökdeniz Sezer, Ömer Aydın. 
Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu Üyelikleri: Günsel Solak, Görkem Şişko, Tamer Ermut, Mustafa Kemal Özbek, Sedat Demir. 
Demokrasi ve Yönetişim Komisyonu Üyelikleri: Görkem Şişko, Günsel Solak, Arda Özkan Talat Aydın, Metin Küçük. 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir