Kocaeli’de sağlık çalışanları tencere gösterdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, Kocaeli Devlet Hastanesi önünde gerçekleştirdiği basın açıklamasında sağlık çalışanlarının tencerelerinin kaynamadığını belirterek, zam taleplerini yineledi.

KOCAELİ (İGFA)- Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, Kocaeli Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması yaparak, Sağlık Bakanlığı’nın dikkatini çekmek istedi. Başkan Çeker’in yanı sıra Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen 2 No.lu Şube Başkanı Orhan Kütük ve sendika üyelerinin geniş bir katılımla gerçekleştirdikleri basın açıklaması renkli görüntülere sahne oldu. Gıda fiyatları artışlarına dikkat çekmek için bir masa kurarak, sağlık çalışanlarının aldıkları zamların enflasyon ile birlikte eridiğini ve tencerenin kaynamadığını belirtti.
Başkan Ömer Çeker, salgının üzerinden bir yıl geçmesine rağmen ve bu bir yılda sağlık çalışanlarının hayatı pahasına gösterdikleri fedakârlıklara rağmen bekledikleri çalışma şartlarının iyileştirilmesi, mali ve özlük haklarındaki kayıpların giderilmesi yönünde bir icraat gerçekleşmediğini söyledi.

“CANLARI İLE ÖDÜYORLAR”

Türk Sağlık-Sen Başkanı Ömer Çeker, sağlık çalışanlarının sorunlarını çözmek, hakların teslim etmek için Sağlık Bakanlığı daha neyi beklediğini sorarak; “Sağlık çalışanları hizmet üretemez hale geldiklerinde mi sorunlara bakılacaktır? Tüm ümitler tükendiğinde ne oluyor denilecekse bilinsin ki o gün çok geç olacaktır. Bu nedenle talepler için acil adım, adaletli bir çalışma düzeni, sorunlardan arındırılmış bir çalışma hayatı istiyoruz. Sağlık Bakanlığı’na bağlı tüm kuruluşlarda ve YÖK’e bağlı faaliyet gösteren Üniversite hastanelerinde görev yapan sağlık çalışanlarımızın isteği budur. 2021 yılı bizzat Türkiye’nin önerisiyle Dünyada Sağlık Çalışanları yılı kabul edilmiştir. Sağlık Bakanlığına çağrıda bulunuyoruz. Sağlık çalışanlarının tüm ekonomik kayıplarını telafi edin. Adı tavandan kendi yavandan olan ek ödemeyi terk edip, Maaşa zam şeklinde tek ödeme yapın” dedi.
 

ÇALIŞANLARA DAVET

Başkan Çeker, 2022 ve 2023 yılları için yapılacak toplu sözleşmenin geçmiş yıllarda olduğu gibi tekrar bir hezimetle sonuçlanmaması için 14 Nisan’a kadar tüm sağlık çalışanlarını sendikaya üye olmaya davet etti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir