Kahta Spor’a Yapılan Çirkin Saldırıyı Şiddetle Kınıyoruz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yarın oynanacağı Ağrı1970 Spor ile Kahta 02 Spor maçı için, Kahta02 Spor’un Ağrı stadyumunda Antreman halindeki takımıza karşı yapılan hakaretler, Ağrı’nın Misafir perverliğine ve doğu kültürüne hiç yakışmayan hakaretlere maruz kaldı.

TFF 3. Lig 2. Grupta mücadele eden, Kahta 02 Spor’un, deplasmanda, Ağrı 1970 Spor maç öncesinden, Kahta02 Spor Kulübüne saldırı gerçekleşti.

Kahta02 Spor Maç hazırlıkları için Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden izin alarak bir saatlik ter idmanını gerçekleştireceği Ağrı Stadyumu’nda iken iddiaya göre Ağrı 1970 Spor Kulüp Başkanı Mehmet Yıldırım tarafından konuk ekibe saldırı gerçekleşti.

Kahta Gerçek Gazetesi Muhabiri Hasan Kaya, “ Bu çirkin saldırıyı kınıyoruz, Türkiye Futbol Federasyonu göreve çağırıyoruz. Bu nasıl bir çirkef, Evimizde oynadığımız zaman maçta çiçeklerle karşılayıp çay ikram ettiğimiz adamlar, bize taş atmayı tercih etti. Bu saldırı kabul edilemez.”dedi.
Kahta 02 Spor Kulübü Başkanı Musa Yıldırım konuyla alakalı sert bir açıklama yaptı.

Başkanı Musa Yıldırım, “Bugün Kâhta02 Spor Kulübümüz Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden izin alarak bir saatlik ter idmanını gerçekleştireceği Ağrı stadyumunda Ağrı1970 Spor Kulüp Başkanı Mehmet Yıldırım tarafından sportif direktörümüze saldırı gerçekleştirilmiştir.

Bu saldırının akabinde Mehmet Yıldırım’ın yandaşları tarafından kulüp yöneticilerimiz, futbolcularımız saldırıya uğrayarak darp edilmiştir. Futbolda şiddet dilini kınıyor, Ağrı1970 Spor’u sağduyuya davet ediyorum.

Futbolda fair-play kurallarına hiç uygun olmayan ve ev sahibi olma adabına uymayan bu hadiseyi tüm futbol kamuoyunun yorumuna bırakarak; kulübümüze çirkin bir saldırıda bulunan Ağrı1970 Spor’un başkanı Mehmet Yıldırım’ı istifaya davet ediyorum.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir