Kahramanmaraş’ta Mehmet Akif konuşuldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milletvekili Aydın, Cumhuriyetin 97. yılını millet olarak kutlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını ifade etti.

Cumhuriyetin üstündeki her türlü vesayetten arınmış bir şekilde 97. yılında çok daha demokratik, özgür ve katılımcı bir anlayışla varlığını sürdürdüğünü belirten Milletvekili Aydın, şunları kaydetti:

“Tarihimizin en büyük ve en önemli mirası olan Cumhuriyetimizin 97. yılını millet olarak kutlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin her geçen gün gelişerek ve büyüyerek geldiği bu nokta hepimize büyük mutluluk vermektedir. Dünya ile rekabet gücümüz her alanda artarak devam etmektedir. Azim ve kararlılıkla istikrarımızı sürdürmek ve bu büyük milleti dünya milletler ailesi arasında üst noktalara taşımak en büyük hedefimizdir. Bugün, Cumhuriyetimiz üstündeki her türlü vesayetten arınmış bir şekilde 97. yılında çok daha demokratik, özgür ve katılımcı bir anlayışla varlığını sürdürmektedir.” 

Aydın, “Türkiyemizin ve milletimizin özellikle son yıllarda her alanda elde ettiği kazanımları, istikrarını, gücünü hem içerden ve hem de dışarıdan zayıflatmak isteyen, kırmak isteyenler, beklenti içinde olanlar olabilir. Bunlara karşı milletçe vereceğimiz en büyük cevap kararlılıkla, inançla ve imanla birlik ve beraberliğimize sımsıkı sarılmak olacaktır. Hedef ve vizyonunu açık bir şekilde belirleyen Türkiye Cumhuriyeti 2023’lere, 2071’lere emin adımlarla yürümeye devam etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle başta, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet ve rahmetle anarken, tüm vatandaşlarımızın ve değerli Adıyamanlı hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı kutlar, esenlikler temenni ederim.”ifadelerini kullandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir